bariyer-gecis-sistemleri

Otopark bariyer geçiş sistemleri , kurum, kuruluş, işletme, fabrika, iş yerleri, siteler, otoparklar gibi araç giriş ve çıkışının olduğu yerlerde, giren ve çıkan araçların takibini, yetkilendirmesini ve kaydını tutarak kontrol altına alınmasını amaçlayan  sistemlerin bütünüdür. Gazi Information Teknoloji, özellikle yoğun kullanılan girişlerde daha hızlı geçiş olanağı sunan otopark bariyer geçiş sistemleri seçenekleri ile müşterilerinin güvenliklerini ve isteklerini önemsiyor ve her bir müşterisine ayrı özel çözümler üretiyor. Otopark alanlarında giriş ve çıkışları güvenle ve hızlı biçimde sağlamak ve geçişleri hızlandırmak için kollu bariyer sistemleri, mantar bariyer, road blocker, tuzaklar ve plaka tanıma sistemleri gibi otomatik bariyer sistemleri hizmetleri veriyor.

Güvenlik Bariyer Sistemleri belirlenen alana izinsiz girişlerin önüne geçmesi açısından önemlidir. Bu sistemler ile entegre çalışan otopark plaka okuma sistemi yada kablosuz alıcılar sayesinde istenilen araçların otomatik geçişini sağlayarak zaman ve işçilikten ciddi kazanç sağlanır. Bununla birlikte tüm giren çıkan araçların giriş ve çıkışları kayıt altına alınmış olur.  İstenen kişilerin istenilen saatte giriş ve çıkışını sağlar. Çeşitli Bariyer Geçiş Sistemleri sayesinde yabancı aracın içeriye direkt girmesi engellenir.  Araçların plakalarına ya da ön cama küçük çip şeklinde yerleştirilen alıcı ile tanınması ve kolay geçiş yapması sağlanır.

Otopark Bariyer Geçiş Sistemleri Çeşitleri

Otopark Bariyer Sistemleri,  mantar ve kollu bariyerlerin otomatik geçiş özelliği ile araçların durmadan hızlı ve güvenli biçimde geçişleri sağlanabiliyor. Mantar bariyerler özellikle AVM’ler, tesis girişleri ile belediyelerin sokak yayalaştırma çalışmalarında çoğunlukla tercih edilen sistemler olarak biliniyor. Güvenlik bariyer sistemleri özellikle uzaktan bir kumanda ile kontrol edilebildiği için pratiktir.

Otomatik Kollu Bariyer

Kollu bariyer elektrikli motora bağlı, 3mt den başlayan çeşitleri ile araçların kontrollü giriş-çıkış yapılması istenilen yerlere yerleştirilen uzaktan kumandalı sistemlerdir. İzinsiz araç giriş ve çıkışlarını engelleyerek otoparklarda düzenin sağlanmasına yardımcı olur. Kollu bariyerler genellikle otoparklar, hastaneler, okullar, siteler gibi giriş çıkışların yoğun olduğu yerlerde kullanılır. Kollu bariyerler gelişmiş kontrol sistemi sayesinde;

 • Plaka okuma sistemleri,
 • Uzaktan kumandalar,
 • Butonlar,
 • Kart okuyucular,
 • Manyetik,
 • Proximity,
 • Mifare,
 • KGS,
 • OGS gibi her türlü Access geçiş kontrol sistemi ile kontrol edilebilmektedir.

Mantar Bariyer Sistemleri

Mantar Bariyerler, yüksek güvenlik gerektiren mekanlarda kullanılmaktadır. İstenmeyen ya da tehdit oluşturabilecek araçların girişlerini engellemek için zemine yerleştirilen  darbelere karşı dirençli sistemlerdir.  Kontrollü araç giriş-çıkışları sağlamasının yanı sıra belli bir hızda gelen araç çarpmalarına dayanarak olası saldırılara ve izinsiz girişleri engelleyebilme özelliklerine sahiptir. Bu sistemin amaçlarından biri de yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde trafiğe kapalı yolların araç girişlerinin önüne geçmektir. Hidrolik sistem altyapısına sahip olan bu sistemler hızlı açılıp kapanma ve darbeye dayanma özelliklerine sahiptir. Uzaktan kumandalı ve manuel versiyonları mevcuttur.

Blok Bariyer Sistemleri ( Road Blocker )

Blok Bariyerler üst düzey güvenlik gereksinimi olan,

 • Emniyet binaları,
 • Askeri tesisler,
 • Üst düzey devlet binaları,
 • AVM binaları,
 • Petrol tesisleri gibi saldırıya açık noktalarda geçiş güvenliği ve kontrolünü sağlamak üzere tasarlanmışlardır.

Her türlü araçlı saldırıları önlemek için kesin çözümdür. Güçlü ve hızlı motor sistemi sayesinde gecikme olmaksızın açılan ve kapanan bu sistem kumanda, buton gibi tüm access kontrol sistemi ile çalışabilmektedir.

bariyer-geçiş-sistemleri

Bariyer geçiş sistemleri son teknoloji geçiş sistemlerinden biridir. Bu sistemlerin avantajları oldukça fazla olmakla birlikte genel olarak avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Teknolojik olarak sürekli güncellenen bu sistemler kısa süredeki algılama kapasitesiyle otopark giriş ve çıkışlarında uzun kuyrukların olmasını engelleyerek zamandan tasarruf edilmesini sağlar.
 • Güvenlik açısından üst düzey tedbir alındığından yabancı araçların giriş çıkışını kontrol edebilme olanağı tanır.
 • Otopark Yönetimi hangi saatte ve hangi günlerde , otoparklardaki araç mevcudunun ne olduğunu bilgisayar sisteminden net olarak raporlayabilir. Böylece park yeri optimizasyonu ve planlaması yapılabilir.
 • Trafiği hızlandırmak ve boş alan göstermek için park içerisinde yönlendirme personeli bulundurmak işletme maliyetlerini arttırmaktadır. Sistem bu maliyeti azaltacaktır.

Bariyer geçiş sistemleri , ile entegre çalışabilen otopark otomasyon sistemleri yazılımları günümüzde birçok kurum tarafından artık yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Gazi İnformation Teknoloji San. ve Tic. A.Ş.  güvenlik bariyer sistemleri ileentegre otopark otomasyon yazımları ile size kaliteli ve uygun çözümler sunacaktır. Bu nedenle geçiş kontrol sistemlerinde öncü olan firmamız, referans çalışmaları ve sunduğu kaliteli hizmeti ile sizleri memnun etmeyi birinci hedefi olarak görmektedir. İşletmenize özel ücretsiz keşif ve fiyat teklifi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.