Apartman güvenlik kamera sistemleri

Son zamanlarda güvenlik kamera sistemleri her alanda sıklıkla kullanılmaya başladı. Apartman güvenlik kamera sistemleri ile temel olarak apartmanın ve binanın etrafındaki alanları izleyip kayıt etmektir. Apartmanlarda güvenlik riski yüksek olan alanlarda apartman güvenlik kamerası uygulaması yapılmaktadır. Binalara kamera sistemlerinin kurulmasındaki asıl hedef, binanın tam anlamıyla güvenliğinin sağlanmasıdır. Binaya giren satıcıların, misafirlerin, otoparka giren araçların ve gerçekleşen bütün olayların kayıt altına alınması herhangi bir olumsuzluk yaşandığında çözümlenmesi için kolaylık sağlamaktadır. Önleyici tedbir olarak kurulan sistemler, olay gerçekleştiğinde kanıt niteliği taşımaktadır. Kanıtın olması ile sorunun daha hızlı bir şekilde çözülmesi sağlanmaktadır. Eski yıllarda düşük çözünürlükten dolayı görüntüler tam izlenemedi. Fakat yeni gelişen teknolojiyle birlikte gece ve gündüz yüksek kalitede kayıt yapılmaktadır.

HD Apartman Güvenlik Kamera Sistemleri

Apartmanların bazılarında yıllar öncesinde kurulmuş kamera sistemleri mevcuttur. Düşük çözünürlükte olan bu sistemler güncel sistemlere yükseltilebilmektedir. Şayet herhangi bir sistem yoksa apartman güvenlik kamera sistemleri arasında full HD olanlar tavsiye edilmektedir. Hırsızlık başta olmak üzere bütün güvenlik konularına karşı kurulan sistemlerin kurulumundan sonra izleme ve kontrollerinin yapılması da oldukça önemlidir. Sistemin boyutuna uygun bir izleme birimi kurulmalıdır. Kurulan bu sistemden apartmanın güvenlik birimi anlık izleme yapabilmektedir. Apartmanın büyüklüğünü ve ayrılan bütçeye uygun çeşitli sistemler bulunmaktadır. Tercih edilen büyüklükte ve uygun olan sistemler kurulduğundan yaşam alanları daha güvenli olacaktır. Zamanın her anında binada yaşayanların can ve mal güvenliğinin kontrol altına alınması için kamera sistemlerinden istifade edilmelidir.

En Güncel Apartman Güvenlik Kamera Sistemleri

Teknoloji her geçen gün hızla ilerlemektedir. İlerleyen teknoloji apartman güvenlik kamera sistemleri için de değişiklikler sunmaktadır. Bağlantı şekillerine göre sınıflandırılmaktadır. Buna göre;

  • Kablolu bağlantı yapılıyorsa Analog AHD Kamera Sistemleri
  • Kablosuz yani IP ile bağlantı yapılıyorsa IP Kamera Sistemleri
  • Hem kablolu hem de kablosuz bağlantı yapılıyorsa Hybrid kamera sistemleri olarak adlandırılmaktadır.

Güvenlik kameralarını sadece can ve mal güvenliği için kurulmaz. Kamera sistemlerinin amaçları kurulduğu binaya göre değişmektedir. Güvenlik kamerası kurulumu, binada iş verimliliğini artırmak, işletmelerde belli bir düzenin sağlanması, insanlar arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi, düzenli ve sistemli çalışma ortamlarının sağlanması, yoğunluğun fazla olduğu mekanlarda giriş ve çıkışların kontrol altına alınması gibi amaçlara hizmet etmektedir.

You may also like...