Bariyer Sistemleri fiyatları

Bariyer sistemler, araç ve personel giriş ve çıkışlarını takip etmeyi kolaylaştırmaktadır. Bariyer sistemleri, kullanım alanına ve kullanım amacına göre çeşitlilik göstermektedir. Farklı türlerinin bulunması, bariyerlerin alışveriş merkezlerinden ticaret merkezlerine kadar birçok yaşam alanında kullanılmasını sağlamaktadır. Teknolojik cihazlarla donatılmış olan sistem, otomatik olarak çalışmaktadır. İnsan gücünü hafifleten bariyer sistemleri fiyatları türüne göre değişiklik göstermektedir. Asıl amaç, mülk olarak belirlenen alana izinsiz araç ve kişi girmesini engellemektir. Ayrıca alana girme izni olanların giriş çıkışını kontrol etmek ve kayıt altında tutmak için de kullanılmaktadır. Özellikle otoparklarda sıklıkla kullanılmaktadır. Kontrolsüz giriş çıkışların istenmediği bölgelerde en hızlı ve pratik çözüm olduğundan bariyerler daha çok tercih edilmektedir.

Bariyerlerin çeşitleri bulunmaktadır. Farklı özellikleri ve donanımları bulunan bariyer çeşitleri şunlardır:

  • Otomatik kollu bariyer
  • Mantar bariyer
  • Road Blocker

Aslında firmaların kendi bünyelerinde ürettikleri daha farklı modeller bulunmaktadır. Fakat günümüzde en yaygın kullanılan ve en çok rağbet gören çeşitler üç tanedir. Bariyer sistemleri fiyatları donanımında kullanılan cihazlar ve malzemelere göre farklılık gösterir. Kollu bariyerler, Access geçiş kontrol sistemi ile birlikte kullanılmaktadır. Elektrikli çalışan sistem, elektrik kesintisi olduğunda manuel olarak çalışabilmektedir. Elektriğe bağlı kalınmaması kollu bariyerleri daha tercih edilir kılmaktadır.

Bina girişlerinde, alışveriş merkezlerinde ve tesis girişleri gibi daha yoğun güvenliğin sağlanması gereken bölgelerde daha çok mantar bariyer kullanılır. Mantar bariyer sistemi, plaka okuma , kartlı geçiş ve butonlu geçiş sistemleri ile birlikte kullanılmaktadır. Farklı yükseklikte ve çapta üretilebilmesi mantar bariyerleri diğerlerine göre avantajlı kılmaktadır.

Üst düzey güvenlik sistemlerine ihtiyaç duyulan diplomatik binalarda, kamu kuruluşlarında ve iş merkezlerinde road blocker bariyer sistemleri yaygın olarak uygulanır. Araç çarpmalarına karşı dayanıklı olan road blocker bariyerler, özel olarak tasarlanmaktadır. Road blocker bariyer sistemleri fiyatları, muhtemel saldırılara karşı da donanımı güçlendirilerek müşterilere sunulduğundan daha yüksektir. İstenilen her bölgede yüksek güvenlik sağlayabilmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle yeni çıkan bariyerler eskiden kullanılan zincir bariyer, kapan bariyer gibi çeşitlerin nesillerini tüketmiştir. Kapan ve zincir bariyerler popülaritesini yitirmiştir. Yaşam alanlarına gelebilecek her türlü zarara karşı güvenlik sağladığından bariyer sistemi kullanımı artmaktadır.

You may also like...