Bariyer Sistemleri Kurulumu

Bariyer sistemlerinde kurulum için yazılım ve otomasyon sistemleri yazılımları gereklidir. İhtiyaçların belirlenmesi ile birlikte mekana göre en uygun olan bariyer sistemi kurulur ve bu sistem için alt yapıda otopark otomasyon ve yazılım işlerini başarı ile yapan firmalar kurulum için şarttır. Bariyer sistemleri kurulumu işi bilen firmalar için çok kolay bir kurulum Özellikle son zamanlarda artık bu işler çok günleri alan işlemler değildir. Önemli olan mekanik aksanlara dikkat etmek ve elektronik aksanın montajında eksiklik olmamasına dikkat etmektir. Firmalarda yapılan ücretsiz keşifler ile bariyer sitemleri kurulumu ya da çeşitleri hakkında kurumlar bilgi sahibi olabilirler.

Bariyer Sistemleri Seçenekleri

  • Kollu bariyer; çok sık karşımıza çıkar ve en çok bu geçiş sistemlerinde tercih edilen seçenekler arasına girer. Alüminyumdan oluşan uzunluğu yapıldığı mekana göre kısa ya da uzun olarak ayarlanabilen kolu motor ile çalışır. Sitelerde apartmanlarda alış veriş merkezi ve hastane giriş yerlerinde en çok bu seçenek karşımıza çıkar.
  • Mantar bariyer; günlük yaşamda çok sık  karşımıza çıkmaz. Çünkü güvenirliği çok yüksek olduğu için genelde önemli kamu kurum ve kuruluşları için kullanılır. Yere monte edilen yüzeyleri paslanmaz çelikten oluşan mantar bariyerler bariyer sistemleri  arasında en güvenilir olanıdır.
  • Zincir bariyer; bariyer sistemleri arasında en basit şeklidir. Genellikle apartman önlerinde araçların yerini belli etmek ve yabancıların park etmesini engellemek için araç mesafesi kadar zincirin kullanılmasıyla ortaya çıkan bariyer sistemlerdir. Bariyer sistemleri kurulumu  ve çeşitleri nelerdir kısaca bilgilenmek isteyenler için özet bir bilgidir.

Bariyer Sistem Özellikleri

Aracını otoparka bırakmak isteyenler çok fazla zaman kaybı yaşamadan bu isteklerini gerçekleştirebilir. Otopark önlerinde kuyruk oluşmaz ve zamandan tasarruf sağlanmış olur. Bariyer çeşitleri içerisinde hepsi için bu özellik sayılabilir. Güvenlik açısından son derece önemlidir. Bariyer sistemleri kurulumu  mekanların İçine girip çıkanları kontrol altına alınmak istendiği zaman gerçekleştirilmelidir. Üst seviyede güvenlik önlemi alınmış olur. Bariyer sistemlerinin otomasyonda parka girip çıkan araçların takibi kolaylıkla yapılır bu durum beklenmedik bir gelişme yaşandığında önemli bir ayrıntıdır.

You may also like...