Bariyer Sistemleri Nedir

Pek çok kişinin aklına bariyer sistemleri nedir ya da bariyer sistemleri hakkında bilgi gibi sorular takılıyor. Bu soruların cevaplarını makaleden bulabilirsiniz.

Bariyer Sistemleri Hakkında

Bariyer sistemleri araç yoluna bir set görevi görmesi için bir engel koymak ve araç geçişini denetim altına almak amacıyla kullanılan bir güvenlik mekanizmasıdır. Genellikle otomatik olan ya da en fazla otomatik özellikli bariyer geçiş sistemi cihazı kullanılan bu sistem, hiç insan eli değmeden özerk bir şekilde kullanılır. Güvenlik sorunu yaşanan bazı alanlarda bariyer sistemleri güvenlik ve trafik akışını sistemli bir şekilde yönetimi altına alır.

bariyer-sistemleri

Çeşitleri Nelerdir?

Bir diğer çokça araştırılan konu da bariyer sistemleri nelerdir konusudur. Bunun için çeşitli bariyer türleri mevcuttur. Güvenlik için ya da başka sebeplerden dolayı kullanılan bariyer sistemleri ;

  • personel devam kontrol sistemleri ile birlikte kullanılabilen,
  • elektrik motor özellikli,
  • uzaktan kumanda ile aktif hale gelebilen mantar bariyer,
  • kollu bariyer ya da zincir bariyer gibi farklı özellikte sistemleri vardır.

Bariyer sistemleri ;

  • Farklı yerlerde araçlar için ya da personel giriş çıkışlarını denetim için,
  • Bina giriş noktalarında bir kontrol noktası meydana getirmek ve buralara olası bir araç parkını engellemek için de kullanılır.

Bariyer sistemleri günlük yaşamda en fazla otopark girişlerinde kullanılıyor. Fiyat olarak bakıldığında da özelliklerine göre değişen bariyer fiyatları olduğunu söylemek doğru olur.

You may also like...