Bingöl Network Sistemleri - Gazi Information Teknoloji | Elektronik Güvenlik Kontrol ve Network Sistemleri
Bingöl Network Sistemleri

Bingöl Network Sistemleri

Bingöl Network Sistemleri, Bingöl Fiber Optik Sistemler, Bingöl Fiber Optik Sonlandırma, Bingöl Fiber Optik OTDR Ölçüm, Bingöl Yapısal Kablolama ve Bingöl Kablosuz Sistemler olarak geniş bir iletişim hizmeti sunmaktadır. Verilen hizmetin temel noktası firma ve kurumların güvenli ve kolay şekilde iletişim ve haberleşme sağlamasıdır.

Bilindiği üzere network sistemleri iki veya daha fazla cihazın birbirleri ile bağlantılarını sağlayarak veri ve dosya aktarımını kolay ve pratik şekilde yapması anlamına gelmektedir. Bu bağlantının sağlanması ve sinyallerin kurulmasının genel adı ise network sistemleri olarak bilinmektedir.

Network sistemlerinde bulunun aktif ve pasif bileşenler ile kurum ve firmaların ihtiyacı olan tüm elektronik cihaz bağlantıları sağlanmaktadır.

 

Firmamızın verdiği hizmetler ;

Bingöl'de network sistemleri hizmeti verdiğimiz ilçeler ;

 • Adaklı Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Genç Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Karlıova Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Kiğı Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Merkez Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Solhan Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Yayladere Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Yedisu Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma

Bingöl Fiber Optik Sistemler

Fiber Optik Sistemler gelişen teknoloji ile birlikte gün geçtikçe daha çok ihtiyaç duyulan önemli bir sektör haline gelmiştir. Network sistemlerinde bulunan fiber optik sistemlerin temel görevi saçtan daha ince bir cam üzerinden ışığın geçirilerek bağlantının sağlanmasıdır.

Bingöl Fiber Optik Sonlandırma

Fiber Optik Sistemlerin Önemli Noktaları

 • Fiber optik uygulamalarda önemli olan hususlar vardır. Bu hususlara özen gösterilmesi ve montaj kısmında bunlara önem verilmesi gerekir.
 • Fiber optik sistemlerin sonunda yapılan fiber optik sonlandırma işlemi her zaman Fiber Optik OTDR Ölçüme tabi tutulmalıdır. Bu ölçüm ile hat üzerinde oluşacak herhangi bir sinyal kaybının yeri tespit edilmiş olur. Tespit edilen yerde tekrar fiber optik sonlandırma işlemi yapılmalı kaliteli bir hat sağlanmalıdır.
 • Fiber optik uygulamalarda önemli olan sinyallerin yapısında herhangi bir bağlantı hatası olmaması konusudur. Bu anlamda yapılan ağ bağlantılarında sinyal kayıplarına mahal vermemek gerekir.
 • Fiber optik sistemlerde kullanılan ek cihazların düzenli olarak bakıma tabi tutulması önem arz eder. Ek cihazların kusursuz çalışması yapılan fiber optik sistemlerde sinyal kayıpları yaşanmasını önler.
 • Fiber optik sistemlerin kusursuz ve kaliteli bir hizmet olarak sunulması sistemin yapıldığı ortamın tozsuz, nemsiz olmasına bağlıdır. Toz, kir, nem ve rüzgardan arındırılmış bir ortamda yapılan sistemsel montajlar daha iyi bir sonuç alınmasını sağlar.
 • Fiber optik sistemlerde Fiber Optik Sonlandırma işlemi alanında uzman kişilerce yapılmalıdır. Herhangi bir sinyal kaybına mahal vermemek adına en önemli olan noktalardan biridir.

Gelişen teknoloji ile birlikte artan network sistemlerine talep her firma ve kurum için oldukça önem teşkil eden bir konu haline gelmiştir. Yapılan ve alt yapısı sağlanan fiber optik sistemlerde firma ve kurumların yapılarına göre Fiber Optik Projelendirme uygulanmaktadır.

Fiber optik projelendirme işleminin garanti kapsamında verilmesi kurum ve firmalar için kaliteli ve kusursuz bir iletişim ve haberleşme ağının sağlanması açısından oldukça önemlidir. Fiber optik projelendirmenin her aşaması alanında uzman kişiler ile yürütülmesi esasına dayanan bir hizmettir. Bu bağlamda her kurum ve firma için uygulanan kaliteli bir sunum bulunmaktadır.

Firma ve kurumlara isteklerinin dahilinde Fiber Optik Kablolama ile bilgilerin hızlı ve güvenli şekilde aktarımı sağlanan sistem kaliteli bir işçilik ile birlikte sunulmaktadır. Bu hizmetin sağlanmasında fiber optik kablolama metodunun kullanılması daha iyi sonuç alınmasını sağlamaktadır.

Fiber Optik Kablolamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Fiber optik kablolama yapıldıktan sonra fiber optik sonlandırma özen gösterilerek yapılmalı ve etiketlenmelidir.
 • Fiber optik sonlandırma işlemi tozsuz ve nemsiz bir ortamda yapılmalıdır.
 • Yapılan fiber optik sonlandırma işlemi sonrasında fiber optik sinyal ölçümü gerçekleştirilmelidir. Yapılan bu ölçümde sonlandırma sonrası oluşan sinyal kayıpları tespit edilmektedir.
 • Yapılan sinyal ölçümü rapor halinde ilgili kişilere verilmeli kullanımda daha kaliteli ve aktif bir hizmet için bilgi niteliğinde olmalıdır.

Bingöl Yapısal Kablolama

Bingöl Yapısal Kablolama belli bir mesafe içindeki sistemleri birbirine bağlamak ve enerji ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan bir altyapı sistemidir. Bu alt yapı uzun süre müşterinin ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bunun için projelendirilmesi yapılırken müşterinin gelecek vizyonunun iyi analiz edilmesi gerekmektedir.

Bingöl Kablosuz Sistemler

Fiber optik kablolama ile iyi bir sonuç almak isteyen kurum ve firmalar alternatif olarak Kablosuz Sistemler üzerinden de hizmet alabilmektedir. Kablosuz sistemlerin temelinde dijital sinyallerin RF radyo frekanslarına çevrilmesi ve hava yolu ile iletilmesi esas alınmaktadır. Bu sistem kablosuz yerel ağ olarak da bilinmektedir.

Havadan bilgi alış verişi sağlayan bu esnek iletişim modelinde geniş alanda tüm cihazların farklı bağlantı noktaları üzerinden tüm kullanıcıların aynı anda iletişim kurmalarına imkan sağlar. Firma olarak sağlanan tüm bu hizmetlerde müşteri memnuniyeti temelinde bir hizmet sunumu yapılmakta olup her bölge ve şehir için garanti kapsamında network hizmeti verilmektedir.

Yorumlar

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayımlanmayacaktır.*

© Copyright 2020 - GAZİ INFORMATION TEKNOLOJİ - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Neler Yapıyoruz?

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLUN

Ücretsiz Keşif
&
Projelendirme