Ev Hırsızlık Alarm Sistemleri

Evlerin güvende olması için, ileri teknoloji ile donatılmış ev hırsızlık alarm sistemleri son zamanlarda çok tercih edilen güvenlik önlemleridir.Hem evlerde, hem iş yeri ofislerde pencere ya da kapı girişlerine monte edilen algılayıcılar sayesinde hareketlerin algılanması ile panele giden uyarılar sayesinde sesli olarak uyarı çıkmasına sebep olur. Hırsız alarm sistemi sayesinde kişiler hem evlerde hem ofislerde güven içinde yaşayabilirler. Hırsız alarm sistemleri panelden, sensör ve uyarı seslerden, tuşlardan oluşmaktadır. Kişilerin isteğine göre alarmlar haber için haber alam merkezi gibi merkezlere bağlanabilir.

Hırsız Alarm Sistemi Özellikleri

  • Hırsız alarm sistemine gelen panele uyarı olarak iletilen hareketler sesli uyarılar çıkmasına sebep olur. Ev alarm sistemi için önceden sisteme kayıt edilen kişi acil durumlarda direk telefondan aranabilir.
  • Alarm sistemlerinin kurulum aşamasında sıkıntı olduğu zamanlarda aranacak numaraya kişi isterse SMS yolu ile de ulaşılabilir. Ev hırsızlık alarm sistemleri gelişen teknolojiye ayak uydurmaktadır.
  • Ev için ya da iş yeri için kurulan hırsız alarmı sistemleri sadece hırsızlıkta değil, su baskınları, gaz kaçağı, yangın gibi olumsuzluklarda da aktif olarak çalışmaya geçer.
  • Kullanılan alarm panelinin özelliklerine göre direk ambulans ya da itfaiye gibi yardımlarda çağrılabilir.

Hırsız Alarm Sistemi Fiyatları

Hırsız alarm sistemleri özelliklerine göre çeşitleri bulunmaktadır. Kablolu alarm sistemleri olduğu gibi kablosuz alarm sistemleri de vardır. Bunlar ev hırsızlık alarm sistemleri arasında oldukça fazla kullanılan çeşitlerdir. Kablosuz sistemlerde hareketlerin kontrolünü sağlayan dedektörlerin panele bağlanıp Adapte edilmesi için kablo gerekmemektedir. Bunun için hırsız alarm sistemi fiyatları değişiklik gösterir. Kablosuz sistemin fiyatı diğerlerine göre daha farklıdır . Kablosuz sistemler evler için dekorasyonu bozmayan ve evin estetiğine uyum sağlayan çeşitlerde mevcuttur. Ve en çok kablosuz hırsız alarm sistemleri tercih edilir. Alarm sistemleri istenirse farklı farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Olası yanlışlığın yaşandığı durumlarda kişinin belirlediği saniye süresince alarmı iptal etme hakkına sahiptir. Örneğin 15 saniye içinde alarmı iptal etme hakkı kullanıcılar için vardır ve bu süre kişiler tarafından belirlenir.

You may also like...