Geçiş Kontrol Sistemleri fiyatları

Yaşanılan mekanlarda bazı alanlar vardır ki herkesin giriş çıkış yapmaması gerekir. Bu alanlara giriş çıkışın kısıtlanması, çalışan ve ziyaretçi trafiğinin kontrollü yapılması, giriş yapmaya uygun olan kişiler için belirlenen kıstaslara uygun olması gibi durumlar geçiş kontrol sistemleri çerçevesine girmektedir. Geçiş sistemlerinin konulması giriş ve çıkışların belli noktalardan yapılıp takibinin kolaylaştırılmasıdır. Günümüzde insan canının ve malının emniyet altına alınması için belli sistemlere tabi olmak gerekmektedir. Geçiş kontrol sistemleri fiyatları, koruyacağı şeylerden çok daha yüksek bir maliyette değildir. Bundan dolayı özellikle kalabalık insanların bulunduğu ve yoğunluğun çok olduğu mekanlarda bu tür güvenlik sistemleri şarttır. Akıllı yönetim araçları olarak görülen bu sistemler insan kaynakları için büyük bir destektir.

Kurumlara, elemanların giriş çıkışını yapabilmeleri için bir kart verilmektedir. Bu kartlı geçiş sistemi ile uyumludur. Personel,kartını okuyucuya 5 veya 10 cm kadar yaklaştırdığında okuyucu kartın bilgilerini almaktadır. Kart daha önce okuyucuya tanıtıldığından personel girişte sıkıntı yaşamaz. Şayet kart sahibinin belli saatlerde alana girmesine izin varsa, sistem kişinin girişine izin vermeyerek kontrolü sağlayacaktır. Sistemdeki bilgiler, cihazın modeline ve çeşidine göre bilgileri bilgisayara veya maile aktarabilir. Bu bilgiler sayesinde kurum kişilerin maaş ve mesai çizelgesini daha pratik olarak hazırlayabilir. Geçiş kontrol sistemleri fiyatları çok yüksek olmadığı gibi kullanımdaki kolaylığı daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır. Kart sahiplerinin hangi kapıdan kaç defa giriş çıkış yaptığına varıncaya kadar rapor çıkarılabilmektedir.

Çok büyük ticari merkezlerde ve şirketlerde bütün personelin mesaisini takip etmek zor bir iştir. Her kişi için bir görevli tutulsa ancak tam anlamıyla takip gerçekleştirilir. Geçiş kontrol sistemleri fiyatları bu durumla kıyaslandığında fazlasıyla ekonomiktir. Girişlerin her birine konulan geçiş kontrol sistemleri ile giriş çıkışları kontrol etmeye yetecektir. Geçiş sisteminin avantajları arasında:

  • İnsan kaynakları yönetiminde hızlı ve pratik olarak gerçekleşen iş verimliliği
  • Tek noktadan giriş ve çıkışların kontrol edilebilmesi
  • Etkinlik ve kaynak tasarrufu bulunur.

Sistem, e-cüzdan işlevi görerek, yemekhaneden diğer kontrollü mekanlara kadar girişi sağlayan bir araca dönüşebilmektedir. Kurum içindeki diğer yerlere geçişin yapılabilmesi için entegrasyonun sağlanması şarttır.

You may also like...