Görüntülü Diafon fiyatları

Evlerin, villaların, apartmanların, sitelerin ve yaşam alanı olarak kullanılan bütün mekanlarda görüntülü diafon sistemleri kullanılmaktadır. Eskiden sesli kapı sistemleri kullanılırdı. Bu sistemlerde zili çalan kişinin kim olduğu görülmez sadece sesi duyulurdu. Bu sistemler tam anlamıyla güvenliği sağlayamazdı. Fiyat olarak görüntülü diafon sistemleri, sesli sistemlere göre daha yüksektir. Fakat sağladığı güvenlik düşünüldüğünde görüntülü diafon fiyatları hiç yüksek gelmemektedir. Çünkü görüntülü sistemle kapıda bulunanın kim olduğu net bir şekilde görülmektedir. Ev sahiplerinin tanımadığı veya kapıyı açmamaları gereken birileriyse panelde bulunan ekrandan görülür. Böylece en üst düzeyde güvenlik sağlanır. Günümüzde müşterilerden gelen talep üzerine inşaat firmaları artık görüntülü diafonu çok fazla kullanmaktadır.

Sistemin kurulması için şirket yetkilileri öncelikle kurulum yapılacak yeri gezerler. Binanın veya kurulumun yapılacağı mekanların keşfi yapılır. Bina için en uygun malzeme ve ürünler seçilir. Binada kaç daire olduğu ve ne kadar malzeme kullanılacağının tespiti yapılır. Görüntülü diafon fiyatları daire sayısına ve malzeme türüne göre değişmektedir. Net fiyatın verilebilmesi için keşif ve malzeme tespiti önemlidir. En uygun görüntülü diafon sistemi kurulması için binanın kablo tesisatının yeni ve kullanılır olmalıdır. Kablolar yeniyse yeni kablo döşemeye gerek kalmadan direk daire içindeki monitörler bağlanır. Ardından bağlantılar kurularak sistemin çalışması sağlanır. Şayet kablolar eski ve kullanıma uygun değilse yenilerinin döşenmesi gerekir ki bu da ekstra masraf demektir.

Bir apartmanda kullanılacak bütün diafonların aynı marka olması şarttır. Hiçbir diafon markası farklı marka ile aynı sistem üzerinden çalışmaz. Enerji ve kablo sistemlerindeki farklılık, markaların birlikte kullanılmasına engeldir. Görüntülü diafon fiyatları daha uygun olsun diye dairelerde var olan farklı markaların monitörlerin kullanılmak istenmesi bundan dolayı mümkün değildir. Görüntülü diafon sistemi fiyatı ne olursa olsun kaliteli olan marka tercih edilmelidir. Kaliteli görüntülü diafon kullanmanın avantajları:

  • Hırsızlık olaylarına karşı alınabilecek en güzel tedbirdir.
  • Ekrandan gelen kişiyi görme ve kapıyı açmama imkanı verir.
  • Anne babanın olmadığı zamanlarda evde yalnız olan çocukların güvenliğini sağlar.
  • Paneldeki ekrandan gelen kişi görüleceğinden istenmeyen biriyse evde yok imajı oluşturulabilir
  • Seyyar satıcı ve dilencilerin apartmana girmemesini sağlar. Çünkü gelenin dilenci veya seyyar satıcı olduğu ekrandan görülür.
  • Gelen kişilerin görüntüleri ana sistemde kaydedilerek ihtiyaç olduğunda değerlendirilebilir.

You may also like...