Görüntülü Diafon Sistemleri Nedir ?

Apartmanlarda sitelerde çok sık karşımıza çıkan kameralı diafon kapıya gelenleri kolaylıkla görebilmemizi sağlar. Kapıya gelenlerle görerek iletişime geçmemize izin veren sistemlerdir. Görüntülü diafon sistemleri son teknolojik ürünlerdendir. Kapıya gelen misafirin ya da tanımadık bir kimsenin ana kapıya gelmeden neden zile bastığını öğrenebileceğimiz sistemdir. Seçeneklere göre sadece apartman ana kapısına gelenleri değil, aynı zamanda sitenin etrafında var olan kameralara da ulaşım sağlanabilen diafon çeşitleri mevcuttur. Villalar için de uygun görüntülü diafon sistemleri mevcuttur.

Görüntülü Diafon Sistemi Özellikleri

  • Kullanılan görüntülü diafonların ekran büyüklükleri kişilerin tercihine göre ayarlanabilir.
  • Apartmanda bulunan daireler arasında görüşme sağlayan görüntülü diafon sistemleri mevcuttur. Kaç daire varsa hepsi ile iletişime geçilmesi mümkündür.
  • Kişi dairesinde zil çaldığında görüntülü diafon sistemi sayesinde zile basan kişi ile konuşurken aynı zamanda kişiyi görebilir.
  • Apartman dairesinde bulunan görüntülü diafon sistemleri nedir ; Apartman dairesinde yaşayan kişilerin site marketi ve site sakinleri vb. ile iletişime geçmesini sağlayan sistemdir. Bu kullanan kişi için oldukça konforlu bir sistemdir.
  • Görüntülü diafonun sistemi özellikleri içinde en önemlisi evde bulunan diğer güvenlik önlemleri ile entegre olmuş şekilde çalışabilir. Örneğin hırsız alarm sistemleri ya da yangın alarm sistemleri ile entegre şekilde çalışabilir.

Görüntülü Diafon Sistemi Kullanımının Sağladığı Avantajlar

Görüntülü diafon araçları kişiler arası anlık konuşmaya imkan verdiği için iletişimi kolaylaştırır. Anında gerçekleşen görüntülü iletişim ile istenirse şüpheli kimselere kapı açılmaz. Güvenlik sağlanmış olur. Görüntülü diafon sistemleri güvenliği sağlayan anında iletişimi gerçekleştirme avantajı sağlayan sistemlerdir. Site etrafında bulunan diğer kameraların görüntülü izleme imkanı sunar. Örneğin çocuk oyun alanlarında görüntü anında anne baba tarafından izlenebilir. Kullanıcıları için site etrafında bulunan marketlerle restoranlarla anında iletişime geçilmesini sağlar. Büyük şehirler için büyük bir güvenlik sağlayıcı üründür. Büyük şehirlerde çok katlı olarak inşa edilen apartman ve sitelerde olmazsa olmazdır. Maliyetine oranla büyük bir güvenlik ağı oluşturmuş olur.

You may also like...