Güvenlik kamerası 2019

Günümüzde güvenlik kamerası ve sistemleri kullanıcılarına sunduğu özellikleri ve çeşitli avantajları ile büyük bir ihtiyaç haline gelmiş durumdadır. Her geçen yıl daha da büyüyen toplumumuzda güvenlik kamerası sistemleri sanayisinden yerleşim alanlarında kadar her alanda büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır. Güvenlik kamerası 2019 modelleri yenilenen ve eklenen özellikleri ile daha güzel fırsatlar sunmaktadır. Haftanın 7 günü, günün 24 saati boyunca hizmet veren sistemler, yaşamın bulunduğu bütün alanları her yönü ile emniyet altına almaya yardımcıdır. Kuruldukları alanları an ve an izleme ve izlenilen görüntülerin kayıt altına alınmasını sağlamaktadır. Kayıt altına alınan görüntülerin daha sonra izlenmesi, kayıtların üzerinden analiz yapama ve rapor çıkarma mümkün olmaktadır.

Modüler yapısı bulunan güvenlik kamerası kurulumu, kişilerin ve kurumların ihtiyacına göre belirlenmektedir. İhtiyaca göre güvenlik kamerası 2019 modellerinde çeşitlilik bulunmaktadır. Sistemin modüler bileşenlerinde;

  • Dome, IP veya Box gibi güvenlik kamerası
  • Dijital Kayıt Cihazı yani DVR
  • NVR
  • Monitör bulunmaktadır.

Sistemin kurulması ve işlerlik kazanması için internet bağlantısına ihtiyaç vardır. Kurulum ve seçimden önce ihtiyacın belirlenmesi lazımdır. Nereye kurulacağı ve alanın neresi olacağı önceden belirlenmelidir. Sonrasında modüler bileşenlerin çeşitleri ve kalitesinin seçimi yapılır. Kameraların aldığı görüntüleri uzaktaki mesafeden kesintisiz hizmet almak isteyenlere yüksek kalitede hizmet sunan IP kamera sistemleri tavsiye edilir. IP kameralar, internetin bulunduğu her yerde tarayıcı veya mobil cihaz üzerinden izlenebilir.

Kameraların görüntülerinde ses tercihe göre bulunur. Şayet sesli kamera sistemleri isteniyorsa, güvenlik kameralarına mikrofon monte edilerek ses kaydı alınabilir. Güvenlik için kurdurulan sistemlerde güvenlik zafiyeti yaşamamak için yetkisiz kişilerden yardım alınmamalıdır. Güvenlik kamerası 2019 çeşitleri şunlardır:

  • Bullet Kamera: Hava şartlarına uygun olarak tasarlanmış olup yüksek gece görüşüne sahiptir.
  • Box Kamera: Yüksek zoom ve görüş kapasitesi bulunan objektifsiz kamera çeşididir. Dış mekanlara uygun tasarlanmadığından muhafaza içine alınarak ancak dış mekanlarda kullanılabilir.
  • PTZ Kamera: Aşağı yukarı, sağa sola hareket edebilen, yakınlaştırma ve uzaklaştırma özelliği bulunan gelişmiş kamera çeşididir.
  • Dome Kamera: Sabit veya değişken odaklı objektiflere sahip, şık, iç mekanın tasarımını bozmayacak dizaynda, az fark edilir bir kamera çeşididir. Görüntü almayı engelleyici fiziksel saldırılara karşı dayanıklı olarak üretilmektedir.

You may also like...