Güvenlik Kamerası Seçimi

GÜVENLİK KAMERASI SEÇİMİ

Güvenlik kamerası seçimi en uygun maliyetle ihtiyacınıza en uygun kamerayı bulmanız için çok önemlidir. Güvenlik kameraları hırsızlık, gasp, haneye tecavüz, trafikte işlenen suçları işleyen suçluları tespit etmenin ve yakalamanın en iyi yollarından biridir. Hırsızlık olaylarının %52’si insanlar evlerinde olmadığında meydana gelmektedir. Güvenlik kamera sistemleri ev güvenliğini sağlamada en önemli bileşenlerden biridir ve güvenlik kamera sistemleri bir çok çeşitten oluşmaktadır ve sizin için en uygun olanı bulmanız en doğru olanıdır.  Bu kılavuz evinizi ve ailenizi korumak için en iyi güvenlik kamerasını bulmanızı sağlar ve sizin için en uygun güvenlik kamerası seçimi yapmanıza yardımcı olur.

apartman-guvenlik-kamera-sistemleri

Önemli Güvenlik Kamerası Özellikleri

Ev güvenlik kameralarını karşılaştırırken akılda tutulması gereken önemli güvenlik kamerası özellikleri şöyledir.

Hareket Algılama

Hareket algılamalı kameralar, kamera görüş alanında hareket gözlemlediğinde size bildirimler gönderir. Bu bildirimler, şüpheli etkinliği sizi uyararak bildirir.

Görüş Alanı

Görüş alanı, bir kameranın ne kadar geniş bir açıdan olayları kaydedebileceğini gösterir. Bu önemlidir, çünkü ne kadar kameraya ihtiyaç duyacağınızı ve bunları nereye yerleştireceğinizi etkileyecektir.

Ses Kayıt

Ses özelliği, kameranızın sesini bir mikrofon aracılığıyla, bir hoparlörden verebilir bazı kameralarda kayıt altına da alabilir.

Wi-Fi Yeteneği

Wi-Fi özellikli bir kamera, ev ağınızla kablosuz olarak iletişim kurabilir; bu, kurulum için çok kullanışlı olabilir ve ayrıca kesilebilecek kabloları olmadığı için devre dışı bırakılması da çok zordur. Bu yönüyle Wi-Fi özellikli  kameralar daha güvenliklidir.

Gece görüşü

Kameranızın görüntüleri düşük ışıkta ya da az ışıklı ortamlarda kaydedebileceği mesafe, etkinliği üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir, çünkü çoğu zaman suç faaliyeti geceleri gerçekleşmektedir.

Hareket Özelliği

Kaydırabilen ve / veya eğilebilen bir kamera, sabit bir kameradan daha geniş bir alanı kaydedebilir ve bu nedenle belirli bir alanı gözlemlemek için gereken toplam kamera sayısını azaltabilir.

Maliyet

Kameranın maliyeti korumaya çalıştığınız değerlerin önüne geçmemelidir. Maliyet, her satın alma kararı için bir faktördür.

Çözünürlük

Çözünürlük, kameranızdaki görüntünün ne kadar net olacağını tanımlar. Fotoğraf makinenizin kaydettiği resimlerdeki yüzleri veya ögeleri tanımlamaya çalışırken açıkça görülebilen bir görüntü çok yararlıdır.

You may also like...