Hazır kamera sistemleri

Dünyada ve ülkemizde alanların güvenliğini sağlamak için güvenlik kamerası kullanılmaktadır. Güvenlik kameralarının daha verimli sonuç vermesi için profesyonel kişiler tarafından kurulması tercih edilir. Aslında kişilerin temel elektronik bilgileri ile kamera sistemlerini kurmaları mümkündür. Fakat büyük ve geniş alanların emniyetini riske atmamak için teknik servisin montajını yapması istenir. Hazır kamera sistemleri servis ve montaj ücreti ödemek istemeyen kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmıştır. İstenilen sayıda güvenlik kamerası ve kurum için gerekli aparatların bulunduğu güvenlik kamera setleri birçok yerde satılmaktadır. Bütün malzemeler tek paket içindedir. Tak çalıştır prensibi ile birbirlerine eşleştirilerek monte edilmektedir.

servis ve montaj ücreti ödemek istemeyen kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmıştır. İstenilen sayıda güvenlik kamerası ve kurum için gerekli aparatların bulunduğu güvenlik kamera setleri birçok yerde satılmaktadır. Bütün malzemeler tek paket içindedir. Tak çalıştır prensibi ile birbirlerine eşleştirilerek monte edilmektedir.

Hazır kamera sistemlerinin içeriği

Farklı marka ve modellerde ihtiyaç duyulan özelliklere göre üretilen hazır güvenlik kamerası kurulumu oldukça kolaydır. Hazır kamera sistemleri paketi içinde;

  • İhtiyaç duyulan sayıda güvenlik kamerası
  • Videoların kaydedilmesi için DVR kayıt cihazı
  • Hazır BNC ve jakları üzerinde kamera kabloları
  • Bağlantı jakları
  • Güç kaynağı adaptörleri
  • Ses kayıt mikrofonları bulunur.

DVR kitleri olarak da bilinen hazır kamera setleri, ihtiyaç duyulan her mekanda kullanılmaya elverişli olarak üretilmektedir. Ev, ofis, hastane, iş yeri, fabrika, okul, büyük sanayi siteleri, dükkanlar, üretim tesisleri, depolar, atölye tipi üretim yerleri ve mağazalar en fazla kullanılan mekanlardır. Teknik servis ve montaj ücreti ödemeden, isteyen bütün yetişkinler tarafından montajı yapılabilecek kadar basit bir kuruluma sahiptirler.

Hazır kamera sistemlerinin fiyatları 

Hazır kamera sistemleri setlerinin fiyatları paket içeriğinde bulunan kameraların teknik özelliklerine, marka ve modellerine göre değişmektedir. Düşük çözünürlük ve gece görüş mesafesine sahip güvenlik kamera sistemleri daha düşük fiyatlıdır. Markalı ve daha yüksek teknik değerlere sahip kamera sistemlerinin fiyatları daha yüksektir. Düşük fiyatlı hazır kamera sistemleri yerine kaliteli olanlar tercih edilmelidir. Çünkü gece görüşü ve çözünürlük başta olmak üzere yüksek kaliteli sistemlerin güvenliği sağlaması daha yüksek orandadır. Hazır kamera görüntüleri, telefona, tablete ve bilgisayara aktarılarak izlenebilmektedir. Uzaktan izleme ayarları ile ilgili, modemden portların açılması, telefona kamera izleme uygulamasının yüklenip, ayarlarının yapılması konularında uzman birilerinden yardım alınabilir. Böylece daha sağlıklı ve verimli bir kurum gerçekleştirilir.

You may also like...