İş yeri Turnike Sistemleri

Özel veya kamu kurum ve kuruluşlarında geçişleri kontrol altına almak veya sınırlandırmak amacı ile kullanılan sistemlerden biri de iş yeri turnike sistemleri olarak  karşımıza çıkmaktadır. Bu sistemlerin kullanım alanı oldukça geniştir. Farklı modellerinin bulunması kullanım alanının genişlemesine etki etmektedir. İş yeri turnike sistemlerinin bel turnikesi, hızlı geçiş turnikesi, boy turnikesi ve engelli geçiş turnikesi gibi modelleri bulunmaktadır. Bu ürünler iç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur. Dış mekanlarda kullanılan turnike sistemleri elektrotastik boyalıdır. Yani yüksek ısından ve nemden etkilenmeyen üründen üretilmiştir. Bu özelliği ile kurulduğu alanlarda uzun yıllar sorunsuz kullanma olanağı bulunmaktadır.

Turnike Sistemleri Özellikleri

Farklı özellikleri bir arada bulunduran turnike sistemleri her geçen gün daha geniş alanlara yayılmaktadır. Bu sistemler içinde bulunan farklı modellerde yüz tanıma, parmak izi okuma, kartlı geçiş, personel takip sistemleri gibi farklı tetkik araçları ile kullanılmaktadır. Bu sayede her alanda güvenlik üst düzeyde sağlanmaktadır. Bel turnike sistemlerinin kol uzunlukları ortalama 45 cm’dir. Aynı zamanda yoğun kullanım alanlarında kullanıma uygundur. Estetik tasarımı ile kullanım alanında hoş bir görüntü sunmaktadır. Turnike sistemi kanatları pleksi veya camdan imal edilmektedir. Geçiş yetkileri verildiği zaman kanatları sağa veya sola doğru açılarak geçiş izni vermektedir. Kartlı turnike sistemleri de güvenle tercih edilen turnike sistemi çeşitlerindendir.

Turnike Sistemleri Kullanım Alanları

Turnike geçiş sistemleri, işlev ve kullanım açısından farklı modellerde karşımıza çıkmaktadır.

  • Boy turnikesi
  • Yarım boy turnikesi
  • VIP Turnike sistemleri
  • Camlı V IP turnike sistemleri
  • Geniş kollu VIP turnike sistemleri
  • VIP özürlü turnikesi

olarak tanıdığımız bu turnike sistemleri kullanım alanı bir hayli geniştir. Bu sistemler özel ve kamu kurum veya kuruluşlarında, plazalarda, ofislerde, iş merkezlerinde, belediyelerde, fabrikalarda, askeri alanlarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Turnike sistemlerinin montaj işlemi oldukça basittir. Yapılan alışverişin sonra yetkili firma tarafından kısa sürede tamamlanan montaj işleminin ardından sistemi kullanmaya başlamak mümkündür. Aynı zamanda turnike sistemleri bakım ve tamir işleri yine ilgili firma tarafından takip edilmektedir. Garanti kapsamında satılan bu ürünler sorun çıkması halinde yenisi ile değiştirilmektedir.

You may also like...