Nevşehir Network Sistemleri - Gazi Information Teknoloji | Elektronik Güvenlik Kontrol ve Network Sistemleri
Nevşehir Network Sistemleri

Nevşehir Network Sistemleri

Nevşehir Network Sistemleri, Nevşehir Fiber Optik Sistemler, Nevşehir Fiber Optik Sonlandırma, Nevşehir Fiber Optik OTDR Ölçüm, Nevşehir Yapısal Kablolama ve Nevşehir Kablosuz Sistemler olarak kurulan bir iletişim ve haberleşme ağı sistemidir. Firmamız Network Sistemleri konusunda 81 ilimize hizmet vermektedir.

Network veri ağı olarak adlandırılmaktadır. Geniş anlamda ise bir ağ  sayesinde birden fazla cihazın birbirleriyle bağlantılı olmasını ve iletişimin oluşmasını sağlayan yapıdır. Bu işlemi vazife edinen sisteme Network Sistemleri denir.

Network sistemlerinin altyapısını ise kabinler, paneller (patch panel), kablolar gibi pasif bileşenler oluşturmaktadır. Alt yapıda yer alan kablo sistemlerinden en bilinen ve en yaygın olanı ise fiber optik sonlandırmadır.

 

Firmamızın verdiği hizmetler ;

Nevşehir'de network sistemleri hizmeti verdiğimiz ilçeler ;

 • Acıgöl Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Avanos Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Derinkuyu Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Gülşehir Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Hacıbektaş Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Kozaklı Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Merkez Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Ürgüp Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma

Nevşehir Fiber Optik Sistemler

Her gün çok daha fazla verinin çok daha hızlı ve uzak mesafelere iletilmesi gerekmektedir. Fiber Optik Sistemler de bu ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilmiştir.Bu sistemler, saç telinden daha ince ve çok hassas bir cam ip, ışığın bu cam ip üzerinden iletilmesi prensibi ile çalışmaktadır.

Fiber Optik Sistemlerde veri iletimi saniyede 300 bin km’lik hızla gerçekleşmektedir. Bu iletim fiber optik kablolar üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Nevşehir Fiber Optik Sonlandırma ve OTDR Ölçüm

Fiber Optik Kablolama üç ana bölümden oluşmaktadır ; çekirdek ,kaplama ,tampon kaplama.

 • Çekirdek : Merkezi cam olan kısımdır ve ışığın izlediği güzergahtır.
 • Kaplama : Cam merkezine uğrayan ışığın merkezden yansımasını sağlayan kısımdır.
 • Tampon kaplama : İç bölgeleri yani çekirdek ve kaplamayı muhafaza eden plastik malzemeden oluşan mekanizma ya da yapıdır.

Fiber Optik Kablolama işlemi ve sonrasında bu kabloların uç uca eklenmesiyle oluşan Fiber Optik Sonlandırma işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Bunlardan bazıları ;

 • Çevre şartlarının rahat ve temiz olması,
 • Nemsiz, rutubetsiz, tozsuz olması,
 • Elektrik ve elektromanyetik alan ve cihazlardan uzak kalınması gibi durumlardır.

Fiber Optik Sonlandırma işleminin ardından kayıp değerlerin varlığından ve varsa eğer ne kadar olduğundan nerede olduğundan haberdar olmak için Fiber Optik OTDR Ölçüm yapılması gerekmektedir. Ölçüm yapılırken de dikkat edilmesi gerekilen noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi de kullanılan cihazın kalitesi ve bakımlı olması, ölçümün gerçek değerini etkileyecek olan elektriksel ortamlardan kaçınması durumlarıdır.

Nevşehir Yapısal Kablolama

Yapısal Kablolama da fiber optik kablolama gibi bir altyapı sistemidir. Network altyapı sistemlerindendir. Sınırlı mesafelerde bulunan aktif cihazların (telefon, bilgisayar, geçiş kontrol sistemleri cihazları, güvenlik kameraları, yazıcılar vs.) birbirine bağlanmasını ve iletişimin akışını sağlayan sistemdir. Uzun vadelidir.

Yapısal kablolamanın alanı genel olarak inşaatlar ve binalardır. Binaların iç ve dış irtibatını sağlamaktadır. Yapısal Kablolama sayesinde data, telefon, şebekeler, güvenlikler ile tek çatı altında entegre olmaktadır.

Firmamız Nevşehir Yapısal Kablolama alanında da uzun vadeli performans garantisini vererek müşterilerine başarılı hizmetler sunmaktadır.

Nevşehir Kablosuz Sistemler

Kablolu sistemlerin haricinde, kablonun çekilme imkanının bulunmadığı ve altyapının da olmadığı durumlarda acil iletişim ihtiyacının giderilmesi sorununa çözüm odaklı bulunan sistemdir. Kablosuz Sistemlerin kullanımı ve kurulumu oldukça basittir. Firmamız wireless, WLAN, modem gibi birçok konuya da çözüm odaklı yaklaşıp hizmetler sunmaktadır.

Yorumlar

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayımlanmayacaktır.*

© Copyright 2020 - GAZİ INFORMATION TEKNOLOJİ - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Neler Yapıyoruz?

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLUN

Ücretsiz Keşif
&
Projelendirme