Niğde Network Sistemleri - Gazi Information Teknoloji | Elektronik Güvenlik Kontrol ve Network Sistemleri
Niğde Network Sistemleri

Niğde Network Sistemleri

Niğde Network Sistemleri, Niğde Fiber Optik Sistemler, Niğde Fiber Optik Sonlandırma, Niğde Fiber Optik OTDR Ölçüm, Niğde Yapısal Kablolama ve Niğde Kablosuz Sistemler olarak kurulan bir iletişim ve haberleşme ağı sistemidir.

Bilişim teknolojilerinin artmasından sonra pek çok insan network sistemlerine yönelmeye ve ilgi duymaya başladı. Network alanında istihdam açıklarının oluşması da sistem uzmanlığı ve network uzmanlığı kavramlarının daha önemli olmasını sağladı.

 

Firmamızın verdiği hizmetler ;

Niğde'de network sistemleri hizmeti verdiğimiz ilçeler ;

 • Altunhisar Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Bor Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Çamardı Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Çiftlik Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Merkez Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Ulukışla Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma

Niğde Fiber Optik Sistemler

Fiber optik çok hassas bir sistemdir ve saç teli kalınlığında üretilen saf bir cam ip üzerinden ışığın aktarılmasını sağlar. Kabloların bu denli hassas olmasının sebebi de çevresel şartların önceden düşünülmüş olmasıdır. Çevre şartları ağır olduğunda da bu kabloların dayanıklı olması önemlidir. Böylece nemli, rutubetli yerlerde de ışığı sorunsuz ileten bu fiber kablolar parazitlerin çok sık olduğu bölgelerde de stabil bağlantıyı kuracaktır.

Bu kablolarda iletim ışık hızıyla gerçekleşir. Bu da saniyede 300 bin km’ye denk gelir. Uzak mesafelere veri aktarımı da böylece yapılabilir. Niğde yapısal kablolama kullanım yerleri de şartlara ve konuma göre değişiklik gösterebilir. Kablolar çelik zırh ya da jelle esneklik kazandırılabilir. Ayrıca kabloları kemirgenlerin ısırma ihtimali de düşünülmüş ve bunun için özel kimyasal maddelerle kaplanmıştır. Böylece kabloyu ısıran kemirgenler bu kimyasal sayesinde iğrenerek bir daha kabloya dokunmayacaktır.

Fiber Optik Sisteminin Diğer Sistemlerden Farkı Nedir?

 • İncelik anlamında diğer kablolardan daha farklı olan fiber kablolar daha küçük çaplarda çekilebilmektedir.
 • Maliyet açısından da fiber kabloların farklı olduğunu söyleyebiliriz. Fiber optik kablolar daha kaliteli olmasına karşın daha düşük maliyetler harcanarak çekilebilir. Bu da özellikle interneti kullanacak olan kişinin masraftan kaçınmasını sağlayacaktır.
 • Taşıma kapasitesi olarak da fiber kabloların daha ince olmasından ötürü daha çok veriyi aktardığını söyleyebiliriz.
 • Bakır tellere kıyasla veri kaybı anlamında fiber kablolar daha avantajlıdır. Çünkü daha az veri kaybı yaşanır.
 • Niğde Fiber optik projelendirme aşamasında düşünülen hafiflik de büyük bir avantajdır. Çünkü fiber kablolar daha hafiftir ve daha az yer kaplayacaktır.
 • Diğer network sistemlerinde elektrik sinyalleri bulunurken fiber optik sistemlerinde ışık sinyalleri bulunur. Bu da daha temiz bir yayın almayı kuvvetlendirecektir.

Fiber Optik Kabloların Kullanım Alanları

 • Haberleşmek için internet sistemlerinde yaygın olarak kullanılır.
 • Nükleer enerji santrallerinde kullanılır.
 • Trafik denetimini sağlamak için fiber kablolu sistemler tercih edilir.
 • Reklam panoları için de fiber kullanılır.
 • Radyoaktif ışınları iletmekte güçlük çekiliyorsa bu problemi gidermek için fiber optik kullanılır.
 • Havacılıkta ve demir yollarında sinyalizasyonu sağlamak için fiber muhakkak kullanılır.
 • Elektronik aygıtları birbirine bağlayacağınız durumlarda fiber kablo işe yarayacaktır.
 • Santraller arasında ve bina içinde yer alan iletim sistemlerinde de tercih artık fiberden yanadır.

Niğde Fiber Optik Sonlandırma ve OTDR Ölçüm

Fiber optik kablolama, ihtiyaca göre farklı kablolar kullanılarak yapılır. Fiber optik kablolama uygulamasının ardından Niğde Fiber Optik Sonlandırma yapılır. Tüm fiber optik kablo uçları birbirine entegre edilerek kabinet tipi ya da duvar tipi bir kutu içerisinde bir arada tutulmak zorundadır. Bu işlem füzyon adı verilen bir alet ile yapılır. Fiber optik sonlandırmanın ardından bağlantı noktalarındaki sinyal kaybını ölçmek için Fiber Optik OTDR Ölçüm yapılmalıdır. Ölçüm sonucunda kaybın yüksek çıktığı bağlantı noktalarında Fiber Optik Sonlandırma işlemi tekrarlanmalıdır.

Niğde Yapısal Kablolama 

Niğde yapısal kablolama kablolama altyapısının sağlıklı kurulacağı yerlerde düzgün çalışma prensibine bağlı kalacaktır. Kablolama altyapısı günümüzde en uzun süre kullanılan ara birimdir. Ancak buna rağmen çok sayıda network problemi ile karşılaşılmakta ve bu network problemlerinin temelinde de hatalı tasarlanmış ya da mühendislik standartlarının dışında kalan kablolama sistemlerinin kurulmuş olması gelir.

Niğde yapısal kablolama sistemlerinin hazırlanmasındaki en gerekli neden network sisteminin sorunsuz çalışabilmesidir. Kablolama altyapısının doğru hazırlanması, ileride ortaya çıkabilecek sorunları da engelleyecektir. Bu sayede network problemsiz olarak büyüyebilecektir. Yapısal kablolama yapılırken mimariye göre ulaştırılacak olan kablolar data prizinde sonlandırılmalıdır. Kabloların diğer kısımları da patch panel olarak da bilinen pasif cihazlarda bitmelidir. Data kabloları Cat 5, Cat 6, Cat 7 standartlarını desteklemek zorundadır. Bilgisayar sistemleri ayrı bir topraklama hattı üzerinden yapılmalı ve kontrolü de sağlanmalıdır.

Niğde Kablosuz Sistemler

Wi-fi gibi kablosuz sistemler de yapısal kablolama pratiğine uygun şekilde denetlenmektedir. Yapısal kabloların en büyük avantajlarından biri her türden aktif kablolama üzerinde çalışabiliyor olmasıdır. Ayrıca maliyetleri düşürücü etkilere sahip olan yapısal kablolama sistemleri  1 Gbps’a kadar tüm hızları da desteklemektedir. Dekoratif bir görüntü de kazandıran bu kablosuz sistemler büyük miktardaki bilginin aktarımını sağlayacaktır. Sistemin getirdiği esnekliği kullanan bu yöntem diğer sistemlere göre avantajlı bir durumdadır.

Niğde fiber optik OTDR ölçüm ile sistemimiz test edilir.

Yorumlar

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayımlanmayacaktır.*

© Copyright 2020 - GAZİ INFORMATION TEKNOLOJİ - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Neler Yapıyoruz?

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLUN

Ücretsiz Keşif
&
Projelendirme