Otel Kapı Geçiş Sistemleri

Günümüzde artık bütün otellerde, tatil köylerinde, hem lüks hem butik otellerde otel kapı geçiş sistemleri kullanılmaktadır. Kullanımı oldukça kolaydır. Kullanılan otellerde üst düzey güvenliği sağlamış olur.

Teknolojinin ilerlemesi kapı kilit sistemlerinde de değişik yöntemlerin bulunmasına sebep olmuştur. Otel kapı sistemi günümüzde artık tüm otellerde üst düzey bir güvenlik sistemi sağlamış olur. Bu sistemlerin çoğunda çalışma aşamasında pil kullanmaktadır ve 25.000 defa gibi yüksek bir rakamla geçişe kadar bu pil ömrü yeterli olmaktadır. Bu sistemlerde iki farklı kart kullanılmaktadır.

Otel Kapı Geçiş Sistemleri Nasıl Kullanılır

  • Otel kapı sistemleri kullanımı, monte edilmeden birçok kez test edilmektedir. Kartlı sistem kullanıcılara kolaylık sağlar. Ve üst seviyede güvenlik sağlanmış olur.
  • Farklı modellerde ve değişik renklerde olan otel kapı geçiş sistemleri özellik olarak aynı olsa da farklı renklerin olması ve tercih edilmesi estetik açıdan önemlidir.
  • Otele gelen misafirlere Şifreli Geçiş Sistemi ile özel tanımlı oda kartları verilirken o odanın kaç gün aktif olacağı kartın yazılımına tanımlanır. Odayı kullananlar kartı yuvasına yerleştirdiğinde oda tüm hizmeti ile hazırdır. Kart yuvasından çıkarıldıktan sonra kapının dışına çıkıldığında kapı otomatik kilitlenir ve oda tüm aktif sistemlerini pasif eder.
  • Böylelikle güvenlik sağlanmış olduğu gibi otel odasında açık olan ışıklar klima gibi elektrik tüketen cihazlar kartın yuvadan çıkması ile kapanır. Tasarruflu ve konforlu bir sistemdir.

Otel Kapı Geçiş Sistemleri Avantajları

Oteller de resepsiyonda bilgi kalmasını sağlar. Otel geçiş sistemi, kullanılan yazılım sayesinde kartlar ile otel lobisi arasında bağlantı kurulur. Müşterilere verilen kartların bilgisi otel çalışanlarında vardır ve istenildiği zaman ne zaman girilip ne zaman çıkıldığının raporu verilebilir.

Kullanılan kartlar işi bittiğinde otel çalışanları tarafından başka odalar için tanımlanabilir. Kartı kullananlar kartı kaybeder ya da kırar ve yıpratırsa bu durumda kart görevliler tarafından iptal edilir ve yeni kart, kullanıcı için aktif hale getirilir. Otel kapı geçiş sistemleri güvenliği ve konforu sağlamada son noktadır.

Odada açık bırakılan su, elektrik ya da klima gibi oda içerisinde aktif unutulan sistemlerin kartın çıkması ile kapanışı sağlanır. Tasarruflu bir sistemdir.

Otel çalışanlarının fazla mesai, eksik çalışma ve müşterilerle ilişkileri gibi kontrollerin yapılmasını sağlayan Personel Takip Sistemleri de otellerde kullanılan sistemlerden biridir. Bunun yanında bariyer sistemleri, turnike sistemleri, otopark sistemleri, otel kilit sistemleri geçiş sistemlerinin hizmet verdiği alanlardır.

You may also like...