Otopark Çözümleri

Otomatik park sistemleri, tüm hava şartlarında profesyonel kullanım sağlayan rekleftif malzemeler ile imal edilmektedir. Görüş sistemi ve otomatik algılama sistemleri ile açık otopark ve kapalı otoparklarda, güvenlik çözümleri olarak kullanılmaktadır. Otopark girişi, çıkışı ve çeşitli bölümlerinde kullanılan park sistemleri hem araçların güvenli şekilde giriş ve çıkışlarının sağlanması, iç trafiğin düzenli şekilde sağlanması ve park etme için nizami kontrol sağlanabilmesi için uygulanmaktadır.

Otopark Sistemleri Nelerdir?

Otopark çözümleri, uygulanan alana göre farklılık ve çeşitlilik göstermektedir. Mantar uygulamalar, kollu bariyer sistemleri, açılır- kapanır platformlar, park reflektörleri gibi çok sayıda öğe bulunur. Otopark otomasyon sistemlerinde örneğin; otopark bariyer sistemi, otopark bilet makinesi, otopark ücret tahsil sistemi/ yönetim merkezi ve diğer ödeme sistemleri kullanılır.

Park bariyerleri ise kullanılan otopark alanına göre farklılık gösterir. Genellikle kollu bariyer kullanılan otoparklarda, özel araziler ve alanlar için otomatik kapı bariyer sistemleri kullanılmaktadır. Gömülü bariyer sistemleri ve otoyol zemin bariyer sistemleri yine otopark otomasyon sistemleri dâhilindedir.

otopark-cozumleri

Otopark Sistemleri ve Fiyatları

Otopark sistemleri fiyatları kullanılan sistem ve otomasyon özelliklerine göre belirlenmektedir. Avm’ler, apartman ve site otoparkları, özel ve kamu kurumları, iş merkezleri, eğitim ve sağlık merkezleri, fabrika ve üretim tesisleri ile özel otoparklarda kullanılan sistem özellikleri, ekipman ve donanımlara göre fiyat belirlemesi yapılmaktadır. Otomasyon ve yönetim merkezi PC sistemi olan kurulumlara göre belirlenir.

You may also like...