Sakarya Network Sistemleri - Gazi Information Teknoloji | Elektronik Güvenlik Kontrol ve Network Sistemleri
Sakarya Network Sistemleri

Sakarya Network Sistemleri

Kısaca network tanımından bahsetmek gerekirse birbirine kablolar aracılığıyla bağlanmış olan server, bilgisayar, modem gibi farklı haberleşme ekipmanlarının en verimli yoldan kullanılması diyebiliriz. Network bir iletişim şeklidir ve insanların ortak olarak çalışmasına imkan verir. Ethernet, bilinen en genel network sistemlerinden biri olarak kabul edilebilir. Ancak üç çeşit farklı network yapısı vardır. Bunlar star yapılar, bus yapılar ve ring teknolojileridir.

Network altyapısı üzerinde iletişimi sağlayan cihazların bu elektronik cihazlar olduğunu söyleyebiliriz. Bunlar:

 • Hub: Kendisine gelen sinyalleri yine kendisine bağlı olan diğer ağ ekipmanlarına iletmekle görevli olan bir sistemdir. Tekrarlayıcı görevi vardır ve sinyali de güçlendirir.
 • Router: Aktif ağ donanımı olarak da bahsedebileceğimiz router yönlendirme görevi görür. Ağdaki bilgisayarların bir çeşit kılavuzudur ve yönlendirme sağlar.
 • Switch: Hub yapılarına benzer ancak buna göre daha kompleks bir sistemdir ve daha verimli bir çalışma prensibi vardır.
 • Firewall: İnternet üzerinden ya da diğer ağlardan erişimi kısıtlayarak ağlardan gelecek saldırılara karşı önlem alan bir yazılımdır.

Yapısal kablolama sistemlerinden birini tercih ederek bir network kuracaksanız buna aşama aşama hakim olabilirsiniz. Öncelikle ilk adım network yapısının projelendirilmesidir. Kablo kanallarında ve prizlerde elektrik altyapısında birtakım montaj işlemleri yapılır. Daha sonrasında network cihazlarının ve kabinlerin, panellerin montajı yapılır. Network cihazları montaj işlemlerinden sonra çalıştırılır ve kurulumu tamamlanır.

İşletim sistemi kurulumu yapılır. Dns, server, SQL gibi internet hizmetlerinin de kurulumu tamamlanır. İnternet hizmetlerinin denetim ve yetkilendirmesinin de yapılmasından sonra network kullanıma hazır hale gelir.

 

Firmamızın verdiği hizmetler ;

Sakarya'da network sistemleri hizmeti verdiğimiz ilçeler ;

 • Adapazarı Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Akyazı Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Arifiye Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Erenler Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Ferizli Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Geyve Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Hendek Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Karapürçek Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Karasu Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Kaynarca Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Kocaali Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Pamukova Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Sapanca Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Serdivan Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Söğütlü Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Taraklı Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma

 

Sakarya Fiber Optik Sistemler

Sakarya network sistemleri kullandığı ekipman ve teknoloji sayesinde en çok tercih edilen network sistemleri arasındadır. Oldukça ince bir çekirdek kısmına sahip olan bu kablolar cam elyaftan yapılmıştır. 9 mikron kalınlığına kadar üretilebildiği için de son derece ince olduğunu söyleyebileceğimiz fiber optik kablolar iç bölümden geçen ışınların, dışarıya taşmasına engel olan bir sisteme sahiptir. Dış etkilerden koruyan kılıfı ve büyük veri paketlerine olanak tanıyan transfer imkanı ile fiber optik sistemler tercih edilmektedir.

Yıldırım çarpması, elektrik motorları gibi elektriksel yükten hiçbir koşulda etkilenmeyecek olan fiber sistemler son derece güvenli gözükmektedir. Ayrıca bu kablolar enerji yaymadığı için de etkilenmeye açık değildir.

Sakarya Fiber Optik Sonlandırma ve OTDR Ölçüm

Sakarya Fiber Optik Sonlandırma işlemi her fiber optik kablo bağlantısında zorunlu olarak yapılmalıdır. Çünkü fiber kablolar yalnız başına çalışmaz ve özel kutularda sonlandırılmalıdır. Bu özel kutular duvar tipi ya da kabinet tipi olabilir. Projede kullanılan kabloların sonlandırma işleminde bazı ara kablolar ve bağlantılar da kullanılır. Aktif cihazlar için patch kablo bağlantıları kullanılırken bunları birleştirmek için de coupler denilen adaptörler kullanılır. Ayrıca kabloların sonlandırılması işleminde adaptörlere de ihtiyaç duyulur ve günümüzde en çok EPOXY denilen adaptörler kullanılır. Fiber Optik Sonlandırma işlemi bittikten sonra hata olasılıklarını ortadan kaldırmak için Fiber Optik OTDR Ölçüm yapılır.

Sakarya Yapısal Kablolama

Sakarya Yapısal Kablolama single ve multi olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu optik kabloların performansı ve maliyeti de değişkendir. Single mode fiber transfer edilen ışının isminden de anlayabileceğiniz gibi tek bir hat üzerinde taşınmasıdır.  Sinyal bu kablolarda hiçbir sapma ve yayılım göstermez. Uzun mesafeli transferler için daha çok tercih edilir.

Multi mode da ışının çoklu yollardan transfer edilmesine verilen isimdir. Kısa mesafeler için ideal bir kablolama sistemidir. Geniş bant genişliğine sahiptir ve lokal uygulamalarda da kullanılabilir.

Sakarya Kablosuz Sistemler

Kablosuz sistemler ilk olarak acil durum ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kızıl ötesi sinyaller üzerinden iletişimi sağlamaktadır. Günümüzde radyo frekansları üzerinden veri iletimi sağlayarak oluşturulan kablosuz sistemler, birçok kullanım alanı bulmaktadır.

Gazi Information Teknoloji San. ve Tic. A.Ş. , uzman kadrosu ile müşterilerinin mevcut ihtiyaçlarını ve büyüme stratejisini analiz ederek müşterilerine uygun Sakarya Network Sistemleri hizmetlerini sunar. Hizmetlerin gerektirdiği ciddiyet ve özen ile müşterilerimize kaliteli ve profesyonel hizmet vermekten memnuniyet duyarız. Sizde hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayımlanmayacaktır.*

© Copyright 2020 - GAZİ INFORMATION TEKNOLOJİ - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Neler Yapıyoruz?

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLUN

Ücretsiz Keşif
&
Projelendirme