Siirt Network Sistemleri - Gazi Information Teknoloji | Elektronik Güvenlik Kontrol ve Network Sistemleri
Siirt Network Sistemleri

Siirt Network Sistemleri

Network yapısının projelendirilmesinden sonra kurulmaya başlanan network sistemleri birtakım donanım ve yazılımsal süreçleri kapsayan bir çeşit veri kaynak paylaşımı sistemidir. Siirt network sistemleri sayesinde aktif cihazlar aracılığıyla bağlantı kurabilir ve verilerinizi paylaşabilirsiniz. Temelde ihtiyaç duyulan altyapı donanımlarına baktığımız zaman karşımıza prizler, kablolar, paneller ve kabinler çıkar.

 

Firmamızın verdiği hizmetler ;

Siirt'te network sistemleri hizmeti verdiğimiz ilçeler ;

 • Baykan Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Eruh Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Kurtalan Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Merkez Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Pervari Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Şirvan Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma
 • Tillo Network Sistemleri, Yapısal Kablolama, Fiber Optik Test ve Sonlandırma

Siirt Fiber Optik Sistemler

Fiber optik sistemler ışığın iletilmesinde kullanılan ve pek çok veri aktarımını hızlı bir şekilde ileten kablolama sistemleridir. Fiber optik sistemlerde öne çıkan donanım kablolarıdır. Çünkü saç teli kalınlığında üretildiğini söyleyebileceğimiz bu kablolar cam ip üzerinden veri aktarımını yapar. Işık hızıyla yani 300 bin km’lik hızla veri aktarımı sağlandığı için avantajları da son derece fazladır.

Bu teknolojide herhangi bir bilgi öncelikle elektrik sinyallerine dönüşür. Ardından da bu elektrik sinyalleri ışığa çevrilerek iletim sağlanmış olur. Sayısal ve analog sinyalleri taşıyabildiği için de fiber sistemler önemlidir.

Siirt Fiber Optik Kablo Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Fiber optik kabloların elektrik iletkenliği yoktur. Bu avantajı sayesinde manyetik bir alan oluşturmaz ve bant genişliği de sınırlanmamış olur. Ayrıca floresan ışıkları, elektrik motorları gibi elektriksel yükten etkilenmez. Enerji yaymayan bu kablolar diğer iletişim sistemlerini etkilemeyecektir. Gerilim ve iletkenlik anlamında ortaya çıkabilecek riskleri tamamen kaldıran fiber optik kablolar tehlikelere karşı tam olarak güvenlik sağlayacaktır.

İç rahatlığı ile kullanılabilecek fiber optik kablolar uçucu sıvıların ya da tehlike olarak lanse edilen gazların olduğu yerde de rahatlıkla kullanılabilecektir. Ayrıca küçük ve hafif olmaları da onların montajını çok kolaylaştırmıştır. Fiber optik kablolama kullananlar izinsiz ek yapılması gibi sorunlara da maruz kalmayacaktır. Maliyeti diğer sistemlere göre çok daha ucuz olan fiber optik kablolar nakliyat aşamasından montaj aşamasına kadar daha ucuz bir sistemdir.

Siirt Fiber Optik Sonlandırma ve OTDR Ölçüm

Fiber Optik Sonlandırma işlemi mutlaka her fiber sistemde kullanılması gereken bir işlemdir. Çünkü tüm fiber kablolar özel kutularda sonlandırılmak zorundadır. Bu kutular kabinet olarak adlandırdığımız tipte ya da duvar tipi kutu olabilir. Sonlandırma işlemi bittikten sonra sinyal ölçümü için Fiber Optik OTDR Ölçümü yapılır.

Aktif cihazlara patch kabloları ile erişen sistemde coupler ismi verilen dış adaptörler de kullanılır.

Fiber konnektörlerin takılması aşaması hassas ve özen gösterilmesi gereken bir aşamadır. Çünkü konnektörler için ucu elmastan yapılan kesme kalemi ya da 0 mm’den bile ince olan zımpara gibi farklı ve kaliteli ekipmanlar kullanılır. Mikroskop ve hassas ağızlı pense gibi aletler de kullanılacaktır. Eğer istenilen değer elde edilemiyorsa takılan konnektör değiştirilmeli ve sistemin yeni bir konnektörle çalışması sağlanmalıdır.

Siirt Yapısal Kablolama

Yapısal kablolama çeşitlerinden biri olan fiber optik sistemler single mod ve çoklu mod olarak iki şekilde ele alınabilir. Single yani tekli mod dediğimiz fiber kablo tek bir hat üzerinden ışını taşıyan sistemdir. Genelde uzun mesafeler için kullanılır. Çünkü sinyal hiçbir yayılma göstermez ve tek bir hat üzerinde ilerlemeye devam eder. Bilinen en yüksek kapasiteye sahip veri transfer elemanı olduğunu da söyleyebiliriz.

Bir diğer fiber optik kablo çeşitlerinden biri olan multi mod ya da çoklu mod fiber kablolar ışını çoklu yolla transfer eder. Bu nedenle kısa mesafelerde daha çok tercih edilir. Çünkü single moda göre daha fazla yayılma eğilimine sahiptir diyebiliriz.

Siirt Kablosuz Sistemler

Kablosuz sistemler sinyallerin radyo frekansları üzerinden çevrilerek iletildiği sistemlerdir.

 • Kurulumu ve kullanımı kolaydır.
 • Uzak mesafe kullanımı için uygundur.
 • Geniş bir alandaki kullanıcılara tüm cihazların farklı bağlantı noktaları üzerinden iletişim kurma imkanı sağlar.
 • Ekipman açısından oldukça düşük maliyetlidir.

Gazi Information Teknoloji San. ve Tic. A.Ş. , uzman kadrosu ve teknolojik alt yapısı ile müşterilerinin ihtiyaçlarını ve gelişme stratejisini analiz ederek müşterilerine en uygun Siirt Network Sistemleri hizmetlerini sunar. Hizmetlerin gerektirdiği ciddiyet ve özen ile müşterilerimize kaliteli ve profesyonel hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

Yorumlar

  Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Yap

E-Posta Adresiniz Yayımlanmayacaktır.*

© Copyright 2020 - GAZİ INFORMATION TEKNOLOJİ - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Neler Yapıyoruz?

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLUN

Ücretsiz Keşif
&
Projelendirme