guvenlik-sistemleri

Güvenlik Sistemleri ; beklenmeyen bir olumsuz durum yaşandığı zaman, gereken yerlere en hızlı şekilde haber vermek ve yapılması gerekenlerin bir an önce yapılmasını sağlayan sistemler bütünüdür. Kapsamlı Güvenlik Sistemi uygulamaları ile  evinizde veya iş yerinizde  oluşabilecek olumsuz durumlar hemen tespit edilebilir ve sizin tarafınızdan belirlenen ilgili yerler en kısa sürede haberdar edilir.  Ev Güvenlik Sistemleri ve İşyeri Güvenlik Sistemleri genel olarak Güvenlik Kamera Sistemleri, Alarm Sistemleri ve Görüntülü Diafon Sistemleri tarafından oluşmuştur.

Güvenlik genel olarak toplum yaşamında yasal düzenin sorunsuzca yürütülmesi, kişilerin korkusuzca yaşayabilmeleri ve güven içinde yaşam sürmeleri durumu olarak adlandırılır. Güven duygusu insanoğlu için o kadar büyük bir öneme sahiptir ki ünlü psikolog Abraham Maslow’un ünlü “İhtiyaçlar Hiyerarşisi Teorisi” ne bile konu olmuştur. Kısacası uygar devlet düzeyine çıkmak dahi ‘Güvenlik İhtiyacı’nın devamlı karşılanmasına bağlıdır.

Güvenlik Sistemleri Alt Bileşenleri Nelerdir?

Günümüz ilerleyen şartları ve yükselen değerleri içinde bu sistemlerin önemi giderek arttırmaktadır. Eskiden geleneksel kilit ve anahtarlar; odaların, binaların ve diğer alanların güvenliklerini sağlamada yeterli gelmekteydi. Günümüzde ise büyük binalarda veya yüksek güvenlik gereken durumlarda yetersiz kalmaktadırlar. Artık insanlar sadece gece rahatça uyuyabilmek için değil çeşitli ihtiyaçları içinde binalar üretmektedir. Bu da onlardan uzaktayken de korunması gereken, insanların sorumluluğu ve koruması altında çokça mülk anlamına gelmektedir. Bu nedenle bu sistemler; Ev Güvenlik Sistemleri ve İşyeri Güvenlik Sistemleri hatta ve hatta Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri olarak gittikçe genişleyen bir alan olmaktadır. Elektronik Güvenlik sistemleri bu sistemlerin önemli bir bir parçasıdır:

Güvenliği eksiksiz sağlanmak istenen ev, işyeri, bina, kurum (okul vb.) lara yönelik güvenlik çözümleri Güvenlik Kamera Sistemleri, Alarm Sistemleri ve Görüntülü Diafon Sistemlerinin her birini içermelidir.

Güvenlik Kamera Sistemleri Bileşenleri Nelerdir?güvenlik kamerası

 Güvenlik Kamera Sistemleri:

Güvenlik Kamera Sistemleri farklı koşul ve durumlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş ve çeşitlendirilmiştir.

Güvenliği sağlanmak istenen binanın çevresi, giriş-çıkışları ve iç mekanları güvenlik kontrol merkezinden güvenlik kameraları ile 24 saat izlenilmeli, görüntüler kayıt cihazları aracılığıyla kaydedilmelidir. Örneğin bina içi ve dışındaki kontrol ve denetim, hırsız ihbar ve güvenlik için izleme ve kayıt imkanı sunan CCTV Kamera Sistemleri  (Kapalı Devre Televizyon Sistemi)  ile sağlanmalıdır.

Güvenlik Alarm Sistemleri Bileşenleri Nelerdir ?

Güvenlik Alarm Sistemleri ise:

Yangın Alarm Sistemleri:

Yangın anında, yangın detektörlerinin devreye girerek sistemi uyarmasından meydana gelen sistemler bütünüdür. Yangın algılama sistemi olarak adresli algılama sistemi kullanılmaktadır.

Hırsız Alarm Sistemleri:

Herhangi bir darbe anında darbe alıcıların durumu sisteme bildirmesi ile harekete geçilen sistemler bütünüdür.

Alarm Takip Merkezleri:

Bilgi işlem merkezlerindeki sınırlı sayıda personel ile tüm güvenlik sisteminin ayakta kalabilmesini sağlayan sistemdir. Bina içindeki herhangi bir olumsuzluğun, algılayıcılar ve kameralar kanalı ile merkeze ulaşmasını ve gerekli görüldüğü takdirde müdahale edilmesini sağlar.

Elektronik Güvenlik Sistemleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler Nelerdir?

Elektronik Güvenlik Sistemleri seçiminde öncelikle ihtiyaç duyulan özellikler belirlenmelidir. İhtiyacınıza en uygun sistem seçimi yapılırken, bakım giderleri düşük, ihtiyaca yönelik ürünlerin ve satış sonrası hizmet konusunda kendini kanıtlamış firmaların tercih edilmesi, kullanıcıların yararına olacaktır. Elektronik Güvenlik Sistemleri Fiyatları her zaman kalite ile doğru orantılı değildir. Kaliteli ürün seçimi ön planda olmalıdır. Bunun için güvenilir güvenlik sistemleri firmaları ile çalışılmalıdır. Model ve özelliklere bakılarak ihtiyacı karşılayan en uygun güvenlik sistemlerinin, ideal güvenlik sistemleri fiyatları na sahip olduğu unutulmamalıdır. Bu sistemlerin kamera , alarm sistemi, kayıt cihazı gibi her bir bileşeni ayrı ayrı incelenerek tam uyumlu ve kaliteli bir sistem oluşturulmalıdır.

Siz de rahatça bir nefes almak için Gazi Information Tek. San. Tic. A. Ş. ni tercih edin. Her zaman son teknoloji ve güvenilir ürün kullanan güvenlik sistemleri firmaları ile çalışma fırsatına sahip olun. Alanında uzman ekibimiz sayesinde hızlıca kurulumunuz gerçekleşsin ve güven duygusun keyfini çıkarın. Güvende hissetmek için lütfen firmamızla iletişime geçiniz. Ücretsiz Keşif avantajımızdan yararlanın.