Hizmetler +
Elektronik Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri
Termal Kamera Sistemleri
AHD Kamera Sistemleri
IP Kamera Sistemleri
Güvenlik Alarm Sistemleri
Hırsız Alarm Sistemleri
Yangın Alarm Sistemleri
Görüntülü Diafon Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Personel Takip Sistemleri
Kartlı Geçiş Sistemleri
Şifreli Geçiş Sistemleri
Parmak İzli Geçiş Sistemleri
Yüz Tanımalı Geçiş Sistemleri
Turnike Geçiş Sistemleri
Bariyer Geçiş Sistemleri
Otopark Otomasyon Sistemleri
Otel Kapı Kilit Sistemleri
Network Sistemleri
Fiber Optik Sistemleri
Fiber Optik Sonlandırma
Fiber Optik OTDR Ölçüm
Yapısal Kablolama
Kablosuz Network Sistemleri
Seslendirme ve Anons Sistemleri
Solar Güneş Enerji Sistemleri
Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri
Şehir İzleme Sistemleri
TEDES
Plaka Okuma Sistemleri
Akıllı Ev Sistemleri
< Tüm Hizmetlerimiz >
Türkiye'nin 81 İlinde Teknik Servis Ekibimiz Bulunmaktadır.
Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Optik Kablolama

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Optik Sonlandırma

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Optik OTDR Ölçüm

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Rack Kabin

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Yeraltı Ek Tüpü

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Patch Panel

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Pigtail

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Patch Cord

Fiber Optik OTDR Ölçüm

Fiber Optik Otdr Ölçüm Nedir?

Fiber Optik OTDR Test, fiber optik kabloların / hatların zayıflama, yansıma, kayıp değerlerini, diğer bir deyişle fiber optik kabloların temel karakteristik değerlerinin Fiber Optik Kablo Test Cihazı ile ölçülmesi işlemine verilen isimdir.

Fiber Optik Altyapı Kablolama ve Fiber Optik Sonlandırma işlemleri bittikten sonra mutlaka bakım ve bazı ek işlemlere ihtiyaç duymaktadır. Bu aşamada bu işlemlerin en başında Fiber Optik Test 

Fiber Optik Kablo Test Cihazı bu aşamada kullanılmaktadır. Bu cihazlardan en gelişmiş ve bilineni OTDR (Optical Time Domain Reflectometer) cihazıdır.

Fiber Optik OTDR Ölçüm Sistemleri

OTDR kavramının Türkçe karşılığı Optik Zaman Boyutunda Yansıma Ölçer olarak bilinmektedir. Fiber Optik Test ve Ölçüm sırasında hat üzerindeki kayıp ve kazanç değerlerini ölçen ve bu değerlere göre kablo hattı ve Fiber Optik Ek noktalarındaki sorunları görsel ve metinsel olarak aktaran elektronik tabanlı gelişmiş bir cihazdır.

Fiber Optik Otdr Test, fiber optik kabloya salınan ışığın geri yansıyan sinyallerinin Fiber Optik Kablo Test Cihazı tarafından algılaması mantığı ile çalışmaktadır. Genel olarak gelen ışığın yoğunluğunu ölçmek amacı ile kullanılmaktadır.

Fiber Optik Sistemler de diğer bütün sistemler gibi uçtan uca çalıştıkları için verici uçtaki sinyalin alıcı uca ulaştığında belirli bir seviyede kalması gerekliliği vardır. Bu seviyenin kontrolü ve gücün hangi noktada ne şekilde kayba uğradığı OTDR Cihazı ile tespit edilebilmektedir.

Fiber optik hattın her bir kılı için kesinlikle Fiber Optik OTDR Ölçüm yapılmalıdır. Bu test yapılan Fiber Optik Altyapının ihtiyaca cevap verecek yapıda olup olmadığı hakkında bilgi vermektedir.

Ayrıca yapılan Fiber Optik Ek kalitesine ve Fiber Optik Sonlandırmada kullanılan fiber sonlandırma malzemelerinin kalitesine kadar birçok bilgiyi detaylı bir şekilde bize sunmaktadır.

 

Firmamız birbirini tamamlayan hizmetler olan fiber optik kablolama, fiber optik sonlandırma ve fiber optik OTDR ölçüm hizmetleri ile sizlerin ihtiyaçlarına cevap veren çözümler üretmektedir.

 

Fiber Optik Otdr Ölçüm Nasıl Yapılır?

 

Fiber Kablo Testi:

 

Kurumsal Fiber Optik Otdr Test Hizmeti

Kurumsal ve güvenilir hizmet kalitesi ile faaliyetlerini sürdüren firmamız, Avrupa standartlarında Fiber Test hizmetleri sunmaktadır. İleri teknolojinin sunmuş olduğu imkanlardan yararlanarak sizlere Fiber Optik OTDR Ölçüm ve Test Hizmeti konusunda en iyi hizmeti sunan firmamız aynı zamanda bu konuda güçlü referanslara sahiptir.

Sunduğumuz hizmetlerin daima arkasında durarak sizlere birinci sınıf hizmet vermek için özenle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Detaylı bilgi için siz de bizimle iletişime geçerek kaliteli hizmet ve profesyonel destek imkanımızdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca Ücretsiz Keşif Avantajıyla yerinizde yaptığımız analizler sonucu ihtiyacınıza en uygun hizmet planını çıkarmaktayız.

Yorum Yap