Hizmetler +
Elektronik Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri
Termal Kamera Sistemleri
AHD Kamera Sistemleri
IP Kamera Sistemleri
Güvenlik Alarm Sistemleri
Hırsız Alarm Sistemleri
Yangın Alarm Sistemleri
Görüntülü Diafon Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Personel Takip Sistemleri
Kartlı Geçiş Sistemleri
Şifreli Geçiş Sistemleri
Parmak İzli Geçiş Sistemleri
Yüz Tanımalı Geçiş Sistemleri
Turnike Geçiş Sistemleri
Bariyer Geçiş Sistemleri
Otopark Otomasyon Sistemleri
Otel Kapı Kilit Sistemleri
Network Sistemleri
Fiber Optik Sistemleri
Fiber Optik Sonlandırma
Fiber Optik OTDR Ölçüm
Yapısal Kablolama
Kablosuz Network Sistemleri
Seslendirme ve Anons Sistemleri
Solar Güneş Enerji Sistemleri
Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri
Şehir İzleme Sistemleri
TEDES
Plaka Okuma Sistemleri
Akıllı Ev Sistemleri
< Tüm Hizmetlerimiz >
Türkiye'nin 81 İlinde Teknik Servis Ekibimiz Bulunmaktadır.
Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Optik Kablolama

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Optik Sonlandırma

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Optik OTDR Ölçüm

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Rack Kabin

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Yeraltı Ek Tüpü

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Patch Panel

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Pigtail

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Patch Cord

Fiber Optik Sistemleri

Fiber Optik Sistemler Nedir?

Fiber Optik Sistem Nedir? sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz; Fiber Optik Sistemler teknolojinin baş döndürücü bir hızla gelişmesi sonucu çok fazla bilgiyi, çok daha hızlı ve uzak mesafelere ışık hızında iletilmesini sağlayan sistemlerdir.

Son yıllarda, ses ve datanın yanı sıra yangın algılama, alarm, kartlı geçiş, kamera, bina yönetim sistemleri gibi pek çok altyapı sistemlerinin IP tabanlı sistemleri kullanmaya başlaması nedeniyle, Network altyapısı bu tarz binaların en kritik sistemi haline gelmiştir. Yapısal Kablolama altyapısı bu tip binaların ya da kuruluşun tüm ticari süreçlerinde oldukça önemli bir rol oynaması sonucunu ortaya çıkarmıştır.

Farklı sistemlerin IP tabanlı iletişimin tek bir Network Sistemi üzerinden bütünleştirilmesi ise fiber optik teknolojisi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu sistemler Fiber Optik Haberleşme ile sağlamış oldukları yüksek bant genişliği ve yüksek hız desteğinin yanı sıra uzak mesafelere kadar iletişime imkan tanıması açısından bina içi omurga kablolaması için en ideal iletişim aracı olmuştur. Günümüzde fiber optik teknolojisi artık sadece telekom ve yerel alan ağlarında değil, havacılık, otomotiv sektöründen, güvenlik ve Zayıf Akım Sistemlerine kadar bina içi zayıf akım sistemlerinin tamamında uygulanabilen yaygın bir teknoloji haline gelmiştir.

Bireylerin ve kurumların gelir seviyelerin yükselmesine paralel olarak teknolojik çözüm ve ürünlerde değişim ve farklılaşma, arge çalışmaları ve üretim faaliyetleri hızlıca gerçekleşmesi kaçınılmazdır. Yeni ürünlerin ve çözümlerin geliştirilmesinde amaç kullanıcılara daha fazla konfor ve faydanın sağlanmasıdır. Fiberin maliyeti yüksek olmasına karşın, sağladığı avantajlar (yüksek hız, bant genişliği, mesafe sınırı olmaması, bilgi güvenliği ve daha az alan kaplaması) nedeniyle tüm sektörlerde Telekom, yerel alan ağlarında (Ofis, Banka, AVM, Otel), havacılık, otomotiv sektöründe, savunma sanayinde, güvenlik ve zayıf akım sistemlerinde başarıyla kullanılan yaygın bir teknolojidir.

 

Fiber Optik Sistemlerin önemine ve inceliklerine hakim olan firmamız deneyimli ve uzman ekibiyle bu konudaki tüm ihtiyaçlarınızın projelendirilip, OTDR ölçümüne kadar bütün aşamaları büyük bir titizlikle yapmaktadır. Fiber Optik Projelendirme, Sonlandırma ve Ölçüm Projeleriniz için bizimle iletişime geçip teklif alabilirsiniz.

 

Fiber Optik Sistemleri Çalışma Prensibi

Fiber Optik Sistemleri

 

Fiber Optik Sistemleri Kurulurken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Aynı zamanda tüm bu işlemlerin uzman kişiler tarafınca yapılması önerilmektedir. Çünkü fiber optik kablolama sisteminin aktif çalışması için uzman ellerden geçmesi gerekmektedir. Bu durumun yanı sıra fiber optik çalışma prensibine göre, fiber optik teknolojisinin kullanım yerlerine göre uyumluluğu da önemli olmaktadır.

 

Fiber Optik Sistemleri Avantajları

Yorum Yap

Bazı Referanslarımız

Tüm Referanslarımız