Hizmetler +
Elektronik Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri
Termal Kamera Sistemleri
AHD Kamera Sistemleri
IP Kamera Sistemleri
Güvenlik Alarm Sistemleri
Hırsız Alarm Sistemleri
Yangın Alarm Sistemleri
Görüntülü Diafon Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Personel Takip Sistemleri
Kartlı Geçiş Sistemleri
Şifreli Geçiş Sistemleri
Parmak İzli Geçiş Sistemleri
Yüz Tanımalı Geçiş Sistemleri
Turnike Geçiş Sistemleri
Bariyer Geçiş Sistemleri
Otopark Otomasyon Sistemleri
Otel Kapı Kilit Sistemleri
Network Sistemleri
Fiber Optik Sistemleri
Fiber Optik Sonlandırma
Fiber Optik OTDR Ölçüm
Yapısal Kablolama
Kablosuz Network Sistemleri
Seslendirme ve Anons Sistemleri
Solar Güneş Enerji Sistemleri
Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri
Şehir İzleme Sistemleri
TEDES
Plaka Okuma Sistemleri
Akıllı Ev Sistemleri
< Tüm Hizmetlerimiz >
Türkiye'nin 81 İlinde Teknik Servis Ekibimiz Bulunmaktadır.
Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Optik Kablolama

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Optik Sonlandırma

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Optik OTDR Ölçüm

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Rack Kabin

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Yeraltı Ek Tüpü

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Patch Panel

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Pigtail

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Patch Cord

Fiber Optik Sonlandırma

Fiber Optik Sonlandırma Nedir?

Fiber Optik Sonlandırma hizmeti, saç telinden daha ince fiber kabloların son derece ileri teknolojik imkanlardan yararlanılarak birbirine eklenmesi ile gerçekleştirilen bir işlemdir.

Fiber Kablo Sonlandırma işlemi son zamanlarda teknolojinin de ilerlemesi ile Network Sistemlerinin temelini oluşturmaktadır.

Fiber Sonlandırma işlemi teknik bir işlem gerektirdiğinden uzman ekipler tarafından yapılması önerilmektedir.

Tek bir Fiber Optik Kablo üç ana bölümden oluşmaktadır:

Bu şekilde çeşitli katmanlardan oluşan kabloların birbirine eklenmesi işlemine Fiber Optik Ek denilmektedir ve ince bir işçilik istemektedir. Kilometrelerce hatta kıtalar arası uzayabilen Fiber Optik Kablolar ile Fiber Optik Kablo Sonlandırma işçiliği fazlasıyla önem arz etmektedir.

Yapılan her Fiber Ek işlemi titizlikle yapılmalı, sinyal kaybının en aza indirilmesine özen gösterilmelidir. Her Fiber Optik Sonlandırma işleminden sonra kesinlikle Fiber Optik Sinyal Ölçümü (OTDR) yapılmalıdır. Yapılan ölçümlerde sinyal kaybının fazla olduğu ekler Fiber Optik Kablo Sonlandırma Cihazı ile tekrardan daha dikkatli bir şekilde yapılıp sinyal kaybı en aza indirgenmelidir.

Fiber Optik Ekleme hizmetlerini uzman ekibiyle size en uygun şekilde Fiber Sonlandırma fiyatları ve özellikleri ile sunan firmamız, bu konuda kurumsal firmalara yaptığı işlerle güçlü referanslara sahiptir. Bu alanda yeterli bilgi birikim ve deneyime sahip ekibiyle, firmamızdan Fiber Optik Sonlandırma hizmetini tereddüt etmeden alabilirsiniz.

Kurumsal hizmet kalitemizden taviz vermeden sizlere profesyonel hizmet sunmak için özenle faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Fiber Ekleme işlemini son teknoloji uyumlu Fiber Sonlandırma Cihazı ve diğer ekipmanlar ile gerçekleştirerek test edip başarıyla sonuçlandırıyoruz. Ayrıca ekibimiz ve uzman kadromuz Fiber Optik Kablo Sonlandırma hakkında ve kullanım kuralları bilgisini size ayrıntılı olarak da sunmaktadır. Kaliteli hizmet almak bu gibi sistemlerde son derece önemlidir. Fiber Optik Sonlandırma Fiyatları ve özellikleri bakımından ihtiyacınıza en uygun seçimi yapmak gerekmektedir. Fiber Sonlandırma Fiyatları ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve diğer hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Ücretsiz Keşif Avantajımızdan da faydalanabilirsiniz.

 

Fiber Optik Sonlandırma Ekipmanları

Fiber Optik Sonlandırma

Fiber Füzyon Ekipmanları

Fiber Optik Kabloların iletişimi sağlayan bir ortam haline dönüştürülmesi için uçlarının uygun bağlantı şekilleriyle özel kutu veya paneller aracılığıyla sonlandırılması gerekmektedir. Bu panel veya kutular harici ortam ve iç ortam olarak iki gruba ayrılmaktadır. Fiber Kablolar hiçbir zaman tek başlarına kullanılmazlar yardımcı ekipmanları ile birlikte çalışmaktadırlar.

Bu ekipmanlar;

Fiber Optik Pig Tail

Fiber Optik Sonlandırma işleminde kablo uçları için kullanılmaktadır. Bu yüzden sonlandırma işlemi için ya da ara bağlantı işlemi için Fiber Optik Pig Tail önemli olmaktadır.

 

Fiber Optik Adaptör

Fiber Optik Sonlandırma işleminde kablo uçları için kullanılmaktadır. Bu yüzden sonlandırma işlemi için ya da ara bağlantı işlemi için Fiber Optik Adaptör önemli olmaktadır.

 

Fiber Optik Ek Koruyucu (Protector)

Fiber Sonlandırma işlemi esnasında kablonun ek noktasının korunması amacıyla kullanılmaktadır.

 

Fiber Optik Zayıflatıcı (Attenuator)

Fiber Optik Zayıflatıcı kablonun içinden gelen sinyalin, sinyal seviyesinin düşürülmek istendiği noktalarda kullanılmaktadır.

 

Fiber Optik Bölücü (Splitter)

Kablo çoğaltma işleminde kullanılmaktadır.

 

Fiber Optik Patch Cord

Aktif cihazlar ile sonlandırılmış fiber kablonun bağlantısı için kullanılmaktadır ve farklı modelleri bulunmaktadır.

 

Fiber Optik Ek Kaset

Kablonun çoğaltılmasında ya da ek yapılmasında özel olarak tasarlanan plastik aksesuarlardır.

 

Fiber Optik Sonlandırma Nasıl Yapılır?

Fiber Sonlandırma işlemine başlamadan önce yapılması gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Öncelikle gerekli malzemeler şunlardır:

 

Fiber Ek işlemi için öncelikle Fiber kablolar çekilmektedir. Burada önemli olan çekilen fiberin kaç core olduğudur. Core 1 tel fiber hattı için kullanılmaktadır. Örneğin bir telefon hattı çekilecekse 1 core yeterlidir. Ancak internet söz konusu olacaksa 2 core alınması gerekmektedir. İleride çıkabilecek olası durumlara karşı 2 - 4 - 6 - 8 ve daha fazla core seçenekler arasında değerlendirilmelidir.

Fiber Kablo olabilecek en uzun mesafelere gidebileceği için isteğe göre tek parça ya da aralarda daha sonra meydana gelecek kopmalara karşı kanallar oluşturulabilmektedir. Bu işlem tamamlandıktan sonra uçlarının Fiber Optik Sonlandırma işlemine geçilmektedir. Fiber füzyon işlemi, fiber ek cihazı ile iki fiber ucun birbirine entegre işlemi ile gerçekleştirilmektedir.

Fiber Sonlandırıcı olan Fiber Optik Sonlandırma Cihazı ile gelen fiberde bulunan tüm uçlar birbirine entegre edilip genellikle bir kutuya alınmaktadır. Fiber Kablolar, özel kutularda sonlandırılmak zorundadır. Bu kutular duvar tipi ve kabinet tipi olarak iki çeşittir. Fiber Kablolar hiçbir zaman yalnız başına kullanılamazlar. Bir projede kullanılan kablolar kabinetlere veya sonlandırma kutularına kadar getirilmektedir.

Fiber Füzyon işlemi tamamlandığında kutudan çıkan kablo bir fiber converter cihazına veya doğrudan dönüştürücü switch cihazına gönderilmektedir. Eğer 1 tane internet hattı kullanılacaksa Fiber Media Converter kullanılabilmektedir. Eğer daha fazla bir sistem söz konusu ise o zaman Switch denilen doğrudan dönüştürücü çoklu ethernet ve fiber girişi olan cihazlar kullanılmaktadır.

 

Fiber Optik Sonlandırma Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yorum Yap

Bazı Referanslarımız

Tüm Referanslarımız