goruntulu-diafon-sistemleri

Görüntülü Diafon Sistemleri sitelerde ve apartman dairelerinde kullanılan görüntülü ve sesli iletişim sağlayan interkom sistemlerinin genel adıdır. Büyük şehirlerde özellikle çok katlı binaların, apartmanların, rezidansların inşa edilmesi ile birlikte bu yerlerde güvenlik hizmetinin sağlanması açısından üretilen sistemlerdendir.

İnterkom sistemleri günümüzde apartman giriş kontrol, site giriş kontrol ve müstakil ev (villa) giriş kontrol amaçlı olarak sıklıkla kullanılmaktır. İnterkom sistemlerinin bileşenleri diafon, dış panel ve besleme ünitesidir. Diafon başlığı bu bileşenler içerisinde en çok farklılık gösteren üründür.

İnterkom Sistemleri Avantajları Nelerdir?

İnterkom Sistemleri; diafon sistemleri ile aynı işlevlere sahip olmasının yanında daha fonksiyonel bir yapıya sahiptir. Genellikle işyeri ve apartman gibi yerlerde, güvenliği sağlama amaçlı olarak kullanılan bu sistemler, ihtiyaca göre çeşitlilik gösterir.

İnterkom Sistemleri çeşitlerinin, uygulanan sistem yapılandırmasına göre özellikleri değişebilir. Kullanıcılara sunduğu avantajlar şöyle sıralanabilir;

Diafon Sistemleri, görüntülü ve anlık iletişim sağladığından tanınmayan ya da şüpheli şahısların binaya girişi engellenebilir.

• Bir apartman yada site içerisinde bulunan daireler arasında sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunar.

• Görüntülü diafon (interkom) sistemleri bireysel ya da çok kullanıcılı güvenlik sistemi olarak kullanılmaktadır.

• Görüntülü Diafon Sistemleri sayesinde Bir apartman yada site içerisinde bulunan daireler arasında sesli ve görüntülü görüşme sağlanabilir.

• Güvenlik kameraları ile bağlantı yapılarak Görüntülü İnterkom Sistemleri üzerinden çocuk oyun alanlarını, otoparkı vb. yerler görüntülenebilir.

Görüntülü İnterkom Sistemleri; güvenlik kamera sistemleri ve hırsız alarm sistemleri ile entegre bir şekilde çalışabilir.

görüntülü-diafon-sistemi

Görüntülü Diafon Sistemleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diafon Sistemleri seçiminde öncelikle ihtiyaç duyulan özellikler belirlenmelidir. İhtiyacınıza en uygun görüntülü diafon sistemi seçimi yapılırken, bakım giderleri düşük, ihtiyaca yönelik ürünlerin ve satış sonrası hizmet konusunda kendini kanıtlamış firmaların tercih edilmesi, kullanıcıların yararına olacaktır. Diğer dikkat edilmesi gereken hususler şu şekilde sıralanabilir:

İnterkom Sistemlerinin akıllı evlere kurulması durumunda model ve özelliklerin uygun olmasına dikkat edilmelidir.

• Bireysel ve çoklu kullanım durumlarına göre en uygun görüntülü diafon sistemi tercih edilmelidir.

İnterkom Sistemleri Nasıl Çalışır?

Görüntülü Diafon Sistemleri çalışma prensibi temelde merkez diafona bağlı şube diafonlar aracılığıyla gerçekleşir. Konuşma ünitesi üzerinde bulunan butona basıldığında konuşma durumuna geçilir. Sesli Diafon Sistemlerinden farklı olarak panel üzerinde farklı işlevdeki düğmeler ile görüntü ekranı bulunmaktadır. Sistemin bağlı olduğu alanlar; giriş kapısı; otopark vs. kamera yardımı ile panel üzerindeki ekrana yansımaktadır. Basit bir kullanımı olmasına karşın oldukça etkili bir güvenlik önlemidir.

Firmamız Gazi İnformation Teknoloji, Görüntülü Diafon Sistemleri alanında tamamladığı projelerle güçlü referanslara sahip olmakla birlikte kaliteli ürün temini ve teknik servis hizmeti ile müşteri memnuniyetini daima ön planda tutmaktadır. Sizde ihtiyacınıza en uygun Görüntülü Diafon Sistemleri hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.