Hizmetler +
Elektronik Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri
Termal Kamera Sistemleri
AHD Kamera Sistemleri
IP Kamera Sistemleri
Güvenlik Alarm Sistemleri
Hırsız Alarm Sistemleri
Yangın Alarm Sistemleri
Görüntülü Diafon Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Personel Takip Sistemleri
Kartlı Geçiş Sistemleri
Şifreli Geçiş Sistemleri
Parmak İzli Geçiş Sistemleri
Yüz Tanımalı Geçiş Sistemleri
Turnike Geçiş Sistemleri
Bariyer Geçiş Sistemleri
Otopark Otomasyon Sistemleri
Otel Kapı Kilit Sistemleri
Network Sistemleri
Fiber Optik Sistemleri
Fiber Optik Sonlandırma
Fiber Optik OTDR Ölçüm
Yapısal Kablolama
Kablosuz Network Sistemleri
Seslendirme ve Anons Sistemleri
Solar Güneş Enerji Sistemleri
Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri
Şehir İzleme Sistemleri
TEDES
Plaka Okuma Sistemleri
Akıllı Ev Sistemleri
< Tüm Hizmetlerimiz >
Türkiye'nin 81 İlinde Teknik Servis Ekibimiz Bulunmaktadır.
Ücretsiz Keşif Teklif Al

Paradox Hırsız Alarm Sistemi Kiralama

Ücretsiz Keşif Teklif Al

GST Konvansiyonel Yangın Alarm Seti

Ücretsiz Keşif Teklif Al

GST Adresli Yangın Algılama Sistemi Seti

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Paradox Kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri Seti

Ücretsiz Keşif Teklif Al

GST Adresli Yangın Paneli

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Paradox SP 4000 Hırsız Alarmı Seti

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Paradox Flaşörlü Siren

Ücretsiz Keşif Teklif Al

GST Flaşörlü Siren

Güvenlik Alarm Sistemleri

Güvenlik Alarm Sistemleri Nedir?

Elektronik Alarm Sistemleri Nedir? sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz; Yaşam alanlarınızda Ev Alarm Sistemleri ve İşyeri Alarm Sistemleri şeklinde ihtiyaca göre kurulan, bu yerleri ve içerisindeki bireyleri dışarıdan gelebilecek başta hırsızlık olmak üzere soygun, dolandırıcılık, yangın, doğal gaz kaçağı gibi tehlikelere karşı uyaran ve koruyan sistemlerdir.

Bu sistemler uyardıktan sonra gerektiğinde Polis, Jandarma, Sağlık kuruluşları ve İtfaiye gibi kurumlara bilgi verilmektedir. Böylece gelebilecek can ve mal kaybını önlemekte ya da en aza indirgemektedir. Bu amaçlarla kullanılan uyarı sistemlerinin tümüne Güvenlik Alarm Sistemleri denilmektedir. Elektronik Güvenlik Sistemleri kapsamında bulunan bu sistemler, günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte farklı donanım ve aksesuarlar yardımı ile güçlendirilmekte ve garantili bir güvenlik hizmeti ile desteklenmektedir. Bunlar isteğe ve yerin uygunluğuna bağlı kablolu ya da Kablosuz Alarm Sistemleri olarak kurulabilmektedir.

Güvenlik ve Alarm Sistemleri kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedir:

 

Alarm Sistem Çeşitleri Nelerdir?

Güvenlik Alarm Sistemleri

Bireyler tarafından genellikle ev ve iş yerlerine yönelik güvenlik önlemlerinden biri olarak kullanılan Güvenlik Alarm Sistemi farklı amaç ve kullanım şekline göre farklı modellerde üretilmektedir. Örneğin; Ev Güvenlik Sistemleri ve İşyeri Alarm Sistemleri olarak çeşitli kapasitelerde ve modellerde Kablosuz Alarm Sistemleri kullanılmaktadır. Böylece erişim kolaylığı sağlanmaktadır. Çeşitliliğe sahip olmasına rağmen Ev Alarm Sistemleri Fiyatları diğer Güvenlik Alarm Fiyatları ile birbirlerine benzerlik göstermektedir.

Hırsızlık ve dolandırıcılık haberlerinin görüldüğü son zamanlarda, Hırsız Alarmları ev ve iş yerlerini güvenle korumak amacı ile kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Aynı şekilde sadece hırsızlığa karşı değil aynı zamanda yangın başta olmak üzere başımıza gelebilecek her türlü doğal afete karşı güvenlik önlemi olarak kullanılmaktadır. Özellikle bu sistemlerde kullanılan ekipmanlar birçok farklı duruma göre üretilmiş olup farklı tehditlere yönelik algılama yapabilmektedir.

Benzeri tüm ekipmanlarımız her türlü tehlikenin önceden algılanarak can ve mal kaybının oluşmasını önlemek ve zararı en aza indirgemek amacı ile üretilmektedirler.

 

Güvenlik Alarm Sistemi Çalışma Prensibi

Ev ve iş yerlerinin güvenliğine yönelik uygulamalardan biri olan bu sistemler oldukça basit bir mantık ile çalışmaktadır. Son teknoloji ürünler olmalarından dolayı da oldukça etkin olmaktadır. Bu uyarı sistemlerinde, Hareket Sensörü gibi farklı ekipmanlar eve zorla ya da gizli girişi algılamaktadır. Hareket Sensörlü Alarm ve Yangın Alarm gibi cihazlar tehlike anında duman, ısıyı ve hareketi algılayarak kullanıcıya ve Alarm Takip Merkezine haber vererek durumu anında bildirmektedir.

Alarm Takip Merkezlerinin uyarı alması ile birlikte yangın ya da hırsızlık durumuna ve önceliğine göre:

Ayrıca Gazi Information Teknoloji San. ve Tic. A.Ş. yanlış ve hatalı ihbarların önüne geçmek için parola uygulaması ile çalışmaktadır. Kullanıcıların belirlediği parola, alarm durumunda etkinleştirildiği taktirde tehlikeli ya da acil bir durumun olmadığı anlaşılmaktadır. Bu sayede hem kullanıcıların güvenliği sağlanmakta hem de aynı zamanda bu önemli kurumlarda zaman kaybının meydana gelmesinin önüne geçilmektedir.

2004 yılından bu yana bilişim sektöründeki kalitesi ve tecrübesi ile Gazi Information Teknoloji tüm müşterilerine Güvenlik Alarm Sistemleri kurulum ve montaj konusunda hizmet vermektedir. Uzman teknik kadrosuyla profesyonel alt yapı kurulumu ve bakımı yapılmaktadır. Hedefimiz Güvenlik Alarm Firmaları arasında en iyisi olmak, yani size en iyi hizmeti vermektir. İhtiyacınızın belirlenmesi ve en doğru çözümün sunulması için Ücretsiz Keşif Avantajımızdan faydalanmayı unutmayın!

Yorum Yap

Yorumlar

Ceren
Teknik servis ekibiniz çok temiz çalıştı. teşekkürler