IP Kamera Sistemleri

Güvenlik Sistemlerinin vazgeçilmezi haline gelen ve gün geçtikçe tercih edilme oranı artan IP Kamera Sistemleri, çağımıza uygun ve daha kullanışlı olarak tasarlanmakta olan sistemlerdir. Kamera sistemleri içinde en kullanışlı ve en gelişmiş teknolojiye sahip IP kameralar, mevcut bir internet ağıyla eşleştirilerek kolayca kullanılabilir.

IP Kamera Sistemleri, kameraların görüntüleri dijital bilgiye çeviren ve bağlı oldukları ağ ortamı yardımıyla yetkilendirilmiş kullanıcıların lokal ağ ya da internet üzerinden bunlara ulaşmalarını sağlayan kameralardan oluşan sistemlerdir.  Her bir kameranın kendi IP numarası bulunmaktadır. Üzerlerindeki yazılımla tıpkı bir web sunucusu gibi hareket ederler. Programlanabilme, görüntü depolayabilme, alarm yönetimi hareket algılama gibi birçok özellikle donatılmışlardır. IP kameraların herhangi bir bilgisayara bağlı olmasına gerek yoktur. Ağda bulunan router, hub veya switch e bağlı olması yeterlidir.

IP Kamera Sistemlerinin Avantajları

  • IP kamera sistemleri, geliştirilmiş teknolojisi sayesinde yüksek çözünürlükte görüntüler yakalayabilirler. Yakaladıkları görüntüleri anındabağlı bulunduğu network aracılığıyla transfer edebilir.
  • İleri derecede şifreleme özelliği ile kendi içinde de yüksek bir güvenlik oluşturur. Bu sayede veri akışına erişilmesi çok zor bir hale getirilebilmektedir.
  • Gelişmiş tarama teknolojisi sayesinde ise hareketli objelerin ya da kişilerin iyi derecede bir görüntü kalitesi ile yakalanmasında da başarılı bir cihazdır.
  • POE özelliği sayesinde de data kablosundan veri ile beraber kamera sisteminin çalışması için gerekli enerjiyi de iletmektedir.
  • Akıllı analiz sistemlerine sahip olan IP kameralar birden fazla eklemeye de açık cihazlardır.
  • Altyapı olarak maliyeti yüksek olmayan IP kamera sistemleri, internet olan her ortamda kurulum ve çalışma için uygundur. İnternet ağı ile erişimi kolayca sağlanabilen IP kameraların, erişimi bu kadar kolay olmasının yanında yedekleme özelliği de kurumlar için büyük önem arz etmektedir.

ip-kamera-sistemleri

Analog ve IP Kameralar arasındaki farklar

Analog kameralar, kapalı devre çalışırlar ve erişimleri IP kameralar kadar kolay değildir. Fakat IP kameralar, internet bulunan her ortamda iletişim kurulabilir cihazlardır ve ayarlamalar, iletişim, vb. hareketler kolayca yapılabilmektedir. Analog kameraların kendilerine ait güvenlik sistemleri IP kameralar kadar gelişmiş düzeyde olmadığı için, şifreleme yöntemleri kimi zaman işe yaramamaktadır. Fakat IP kamera sistemlerinin kendilerine ait olan şifreleme özelliği sayesinde üçüncü kişiler tarafından ulaşımları çok kolay olmamaktadır. Analog kameralardaki gibi genişletilmesi zor olmayan IP kamera sistemleri, istenildiği kadar kamera eklenebilen  sistemlerdir. Bu tarz farklılıklardan dolayı IP kamera sistemleri daha avantajlı sistemler olarak göze çarpmaktadır.

Gazi Teknoloji, IP kamera sistemleri için sürekli bir gelişim ve çalışma içinde olan bir firma olduğundan dolayı, verilen hizmetlerin arkasında durmaktadır. Gelişmiş düzeyde hizmet sağlayabilen IP kamera sistemleri, içerisinde bulunan yazılımlar sayesinde tek başına güçlü bir cihaz konumunda olan ve ileri düzeyde görüntü kalitesi sağlayan bir sistemdir.

İzmir merkezli olan Gazi Teknoloji, İzmir’in her ilçesinde  ve Türkiye’nin büyük bir kısmında hizmet vermeye hazır olan bir firmadır. Sizde ihtiyacınıza en uygun hizmeti doğru bir şekilde tercih etmek için Ücretsiz Keşif Avantajımızdan faydalanabilirsiniz.