Kırıkkale +
Elektronik Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri
Termal Kamera Sistemleri
AHD Kamera Sistemleri
IP Kamera Sistemleri
Güvenlik Alarm Sistemleri
Hırsız Alarm Sistemleri
Yangın Alarm Sistemleri
Görüntülü Diafon Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Personel Takip Sistemleri
Kartlı Geçiş Sistemleri
Şifreli Geçiş Sistemleri
Parmak İzli Geçiş Sistemleri
Yüz Tanımalı Geçiş Sistemleri
Turnike Geçiş Sistemleri
Bariyer Geçiş Sistemleri
Otopark Otomasyon Sistemleri
Otel Kapı Kilit Sistemleri
Network Sistemleri
Fiber Optik Sistemleri
Fiber Optik Sonlandırma
Fiber Optik OTDR Ölçüm
Yapısal Kablolama
Kablosuz Network Sistemleri
Seslendirme ve Anons Sistemleri
Solar Güneş Enerji Sistemleri
Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri
Şehir İzleme Sistemleri
TEDES
Plaka Okuma Sistemleri
Akıllı Ev Sistemleri
< Tüm Hizmetlerimiz >
Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Optik Kablolama

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Optik Sonlandırma

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Optik OTDR Ölçüm

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Rack Kabin

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Yeraltı Ek Tüpü

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Patch Panel

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Pigtail

Ücretsiz Keşif Teklif Al

Gazitek Fiber Patch Cord

Kırıkkale Fiber Optik Sonlandırma

Daha hızlı ve yüksek kapasiteli iletişim ağı elde edebilmek ve iletişim çağının gereklerini karşılamak için geliştirilen üst düzey haberleşme protokollerine Fiber Optik Sistemler adı verilir. Fiber Optik Sonlandırma adı verilen bu iletişim teknolojisi sayesinde bir hayli kısa bir süre içinde veri aktarımı yapılır, parazitsiz ve kesintisiz iletişim kurulmuş olur. Geniş bantta veri aktarımını mümkün kılan Fiber Optik Kablo Sonlandırma teknolojisi hızlı, kullanıcı dostu ve problemsiz olmasıyla gün geçtikçe daha fazla kullanılıyor. Bu sistem ile beraber iletişimde uzun mesafelerin ve yüklü dosyaların yarattığı aksaklıklar ortadan kaldırılmış olur. Fiber Optik OTDR Ölçüm yöntemiyle fiber kabloların bakımı yapılıp arızalarının giderildiği yeni nesil iletişim teknolojisiyle tüketiciler çok yönlü yararlar elde edebilir.

 

Fiber Optik Sonlandırma Nedir?

Geçmişte kullanılacak olan iletişim metotları kaydedilen teknolojik aşamalı neticesinde yerini 4.5 G teknolojisine bırakmıştır. 4.5 G sayesinde iletişim ve veri aktarımı kesintisiz, pratik ve hızlı bir hale gelmiştir. Fiber internet kullanılarak iletişim hatlarındaki yoğunluk, parazitlenme ve kopma problemleri de ortadan kaldırılmıştır.

Fiber ışık kaynağından gelen sinyallerin istenen noktaya ulaştırılması manasını taşır. Aktarılacak olan veriler cam yüzey üstündeki ışık sinyali sayesinde dönüşüme uğrar. Bu dönüşüm ile beraber aktarılmaya hazır duruma gelir. Fiber saç teli genişliğindeki ince kablolardan oluşur. Bu kablolar bir hayli mukavemetlidir ve uzun ömürlüdür. Cam yüzey üstünde veri aktarımı gerçekleştirilirken fiber kablolar ile ışık taşınır. Veri aktarımı sürecinde parazitlenme, farklı elektromanyetik alanlar ile etkileşim gibi olaylar meydana gelmez. Fiber kablolarda sinyal kaybı da görülmez. Fiber Sonlandırma sisteminin kurulumunda Fiber Sonlandırma Cihazı ile Fiber Sonlandırma Kutusu adı verilen parçalardan yararlanılır.

Fiber Optik Kablo Test işlemi ile fiber kablolamanın düzgünce döşenmesi sağlanır. Test aşamasında kullanılması için OTDR olarak adlandırılan özel cihazlar geliştirilmiştir. Fiber Optik OTDR Test işlemi ile fiber optik kablo kayıpları önlenir, bağlantı sıkıntıları ve Fiber Kablo Ek noktalarının yeri tesisata zarar verilmeden kısa bir süre içinde bulunmaktadır.

 

Fiber Optik Sonlandırma Yöntemleri Nelerdir?

Kırıkkale Fiber Optik Sonlandırma

 

 

Fiber Optik Kabloların Avantajları Nelerdir?

 

Kırıkkale’de Gazi Information Teknoloji Olarak Hizmet Verdiğimiz İlçeler Nelerdir?

Fiber Optik Sonlandırma hizmeti, saç telinden daha ince fiber kabloların oldukça ileri teknolojik imkanlardan yararlanılarak birbirine eklenmesi ile gerçekleştirmiş olan bir işlemdir.

 

Kırıkkale’de hizmet verdiğimiz ilçeler:

 

İletişim çağının bir gereği olan fiber internet teknolojisine siz de sahip olabilirsiniz. Bunun için 2004 senesinden beri Türkiye’nin her yerine hizmet ulaştıran Gazi Information Teknoloji’den destek alabilirsiniz. Firma olarak tüketicilere ücretsiz keşif hizmeti de sağlıyoruz. Ücretsiz keşif yaptırarak kendiniz için en ideal fiber optik sonlandırmaya makul bir bütçe karşılığında sahip olabilirsiniz

Yorum Yap