Kırıkkale +
Elektronik Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri
Termal Kamera Sistemleri
AHD Kamera Sistemleri
IP Kamera Sistemleri
Güvenlik Alarm Sistemleri
Hırsız Alarm Sistemleri
Yangın Alarm Sistemleri
Görüntülü Diafon Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Personel Takip Sistemleri
Kartlı Geçiş Sistemleri
Şifreli Geçiş Sistemleri
Parmak İzli Geçiş Sistemleri
Yüz Tanımalı Geçiş Sistemleri
Turnike Geçiş Sistemleri
Bariyer Geçiş Sistemleri
Otopark Otomasyon Sistemleri
Otel Kapı Kilit Sistemleri
Network Sistemleri
Fiber Optik Sistemleri
Fiber Optik Sonlandırma
Fiber Optik OTDR Ölçüm
Yapısal Kablolama
Kablosuz Network Sistemleri
Seslendirme ve Anons Sistemleri
Solar Güneş Enerji Sistemleri
Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri
Şehir İzleme Sistemleri
TEDES
Plaka Okuma Sistemleri
Akıllı Ev Sistemleri
< Tüm Hizmetlerimiz >
Ücretsiz Keşif Teklif Al

ZKTeco Parmak İzli Geçiş Kontrol Sistemleri Seti

Ücretsiz Keşif Teklif Al

ZKTeco Parmak İzli Personel Giriş-Çıkış Sistemleri Seti

Ücretsiz Keşif Teklif Al

ZKTeco Parmak İzli Maaş Hesaplamalı Giriş-Çıkış Sistemleri Seti

Ücretsiz Keşif Teklif Al

ZKTeco Parmak İzli Yemekhane Takip Sistemleri Seti

Ücretsiz Keşif Teklif Al

ZKTeco Parmak İzli Öğrenci Takip Sistemleri Seti

Ücretsiz Keşif Teklif Al

ZKTeco Parmak İzli Spor Salonu Üye Takip Sistemleri Seti

Ücretsiz Keşif Teklif Al

ZKTeco K 40 Parmak İzi Geçiş Terminali

Ücretsiz Keşif Teklif Al

ZKTeco F 22 Parmak İzli Geçiş Terminali

Kırıkkale Parmak İzi Geçiş Sistemleri

Elektronik güvenlik sistemleriyle bireyler meskenlerde güvenle ikamet edebilir. Günlük yaşamın ayrılmaz bir unsuru olarak kabul gören elektronik güvenlik sistemlerinin çok sayıda türevi mevcuttur. Meskenlere giriş ve çıkış yapan kişilerin denetlenerek kayıt altına alınması amacı ile parmak izinden yararlanılarak geliştirilen elektronik güvenlik cihazlarına Parmak İzi Geçiş Sistemleri ismi verilir. Parmak İzi Okuma Sistemi hem evlerde hem de kurumsal meskenlerde kullanabilir.

 

Parmak İzi Geçiş Sistemi Nedir?

Kırıkkale Parmak İzi Geçiş Sistemleri

 

Her birey farklı parmak izine sahiptir. Parmakların üstündeki deri dokusu ve kabarcıklı yapı benzersizdir. Bu ayırt edici özellikten yararlanılarak geliştirilen elektronik güvenlik uygulamalarına Parmak İzi Geçiş Sistemi adı verilir. Parmak izi geçiş sistemleri Parmak Okuyucu adı verilen bir cihaz ile birlikte kullanılır. Parmak İzi Cihazı turnikelere ve elektronik kapılara entegre edilebilir. Kişi içeriye giriş yapabilmek için parmağını cihaza okutur ve veri tabanındaki kimlik bilgilerinin doğrulanmasını bekler. Piyasada farklı aralıklarda Parmak İzi Sistemleri Fiyatları ile karşılaşmak mümkündür. Sisteme dahil edilen parçaların adedi ve niteliğine göre fiyatlama değişebilir.

 

Parmak İzi Geçiş Sistemi Nasıl Çalışır?

 

İnsanların her biri farklı parmak izine sahiptir. Bu farklılıktan yararlanılarak güvenliğin sağlandığı ve kimliğin tespit edildiği elektronik cihazlara ise Parmak İzi Giriş Sistemi adı verilir. Parmak izi bir hayli önemli bir biyolojik özelliktir. Bu özellik kullanılarak güvenlik standartları tesis edilebilir, yaşam alanlarına giriş ve çıkış yapan kişiler sınırlandırılabilir ve denetim altında tutulabilir. Parmak izi giriş sistemi yaygın biçimde kullanılacak olan bir şifreleme yöntemidir. Parmak izi geçiş sistemi için kişilerin parmak ucundaki kabarcıklı dokunun veri tabanına tanımlanması gerekir. Bu amaçla da parmak okuyucu cihazlar tercih edilmektedir. Parmak izini okuyan cihaz elektronik kapı ya da turnikeye entegre edilebilir. Kişi kapıdan giriş yapmadan önce bu cihaza parmak izini verir. Birkaç saniyelik süre içerisinde kimlik bilgileri doğrulanarak geçiş işlemi güvenlik kurallarına uygun olarak gerçekleşmiş olur. Oldukça yaygın biçimde kullanılacak olan Parmak İzi Okuyucu Fiyatları da piyasada çeşitli aralıklarda bulunabilir.

 

Parmak İzi Geçiş Sisteminin Çeşitleri Nedir?

 

Parmak İzi Sistemleri 3 çeşitte üretilir. Bunlar şöyle listelenebilir:

 

Optik Parmak İzi Okuma: Parmak uçlarında her bireyde benzersiz olan kabarcıklı bir doku bulunmaktadır. Bu dokudan yararlanılarak sayısal nitelikte görüntüler elde edilir ve parmak izinin sayısal değerler ışığında haritası çıkarılır. Parmak izinin okunmasında kullanılacak olan optik cihaz cam ekran içindeki sensörler ile işlev gösterir. Kişi parmağını camın üzerine koyar ve cama yansıyan ışık ile parmak izi okunmuş olur.

 

Ultrasonik Parmak İzi Okuma: Parmak izinin alınması için ses dalgaları kullanılır. Bu sistemde parmak izinin epidermal haritası elde edilir. Sonrasında da kimlik bilgileriyle eşleştirilerek dijital veri tabanına kaydedilir. Ultrasonik parmak izi okuma cihazlarında hata payı nerdeyse yoktur. Parmak ucunda leke ya da yara olsa bile cihaz tarafından parmak izi kolayca algılanır. Ultrasonik parmak izi okuma cihazları bir hayli hızlı ve gelişmiş bir yazılım ile üretilir.

 

Kapasitif Parmak İzi Okuma: Kapasitif cihazlarda iki sıra olarak sensör mevcuttur. Bu sensörler termal ve epidermal özelliktedir. Parmak izi cihazına parmak okutulduğu sırada termal  bölüm iletken bir halde olur. Epidermal bölüm ise yalıtkandır. Parmak izi okuyucunun ekranına düşen kapasite değerine göre parmak izinin sayısal görüntüsüne ulaşılır. Bu sayede kolayca kimlik tespiti yapılır.

 

Parmak İzi Geçiş Sisteminin Yararları Nelerdir?

 

 

Kırıkkale’de Gazi Information Teknoloji Olarak Hizmet Verdiğimiz İlçeler Nelerdir?

 

Parmak izi, proximity kart ya da şifre girme yöntemiyle çalışır. Bilgisayar bağlantısı olmadan tek başına da çalışır.Kapı ya da turnikeye kumanda edebilir. Ekonomik ve pratiktir. Kullanım sıklığı fazla olmayan yerler için idealdir.

 

Kırıkkale’de hizmet vermiş olduğumuz ilçeler :

 

 

 

Parmak izi geçiş sistemi ile siz de üstün teknoloji ile donatılmış, güvenli bir hayat alanına sahip olabilirsiniz. Bunun için elektronik güvenlik sistemleri piyasasına adını altın harflerle yazdıran firmamız Gazi Information Teknoloji’den destek alabilirsiniz. Gazi Information Teknoloji olarak 2004 senesinden beri yurdun her köşesinde faaliyette bulunmaktayız. Firmamızdan ücretsiz keşif hizmeti de talep edebilirsiniz.

Yorum Yap