Kırıkkale +
Elektronik Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri
Termal Kamera Sistemleri
AHD Kamera Sistemleri
IP Kamera Sistemleri
Güvenlik Alarm Sistemleri
Hırsız Alarm Sistemleri
Yangın Alarm Sistemleri
Görüntülü Diafon Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Personel Takip Sistemleri
Kartlı Geçiş Sistemleri
Şifreli Geçiş Sistemleri
Parmak İzli Geçiş Sistemleri
Yüz Tanımalı Geçiş Sistemleri
Turnike Geçiş Sistemleri
Bariyer Geçiş Sistemleri
Otopark Otomasyon Sistemleri
Otel Kapı Kilit Sistemleri
Network Sistemleri
Fiber Optik Sistemleri
Fiber Optik Sonlandırma
Fiber Optik OTDR Ölçüm
Yapısal Kablolama
Kablosuz Network Sistemleri
Seslendirme ve Anons Sistemleri
Solar Güneş Enerji Sistemleri
Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri
Şehir İzleme Sistemleri
TEDES
Plaka Okuma Sistemleri
Akıllı Ev Sistemleri
< Tüm Hizmetlerimiz >

Kırıkkale Plaka Okuma Sistemleri

Nüfus arttıkça trafiğe çıkan araç sayısı da artış gösterir. Bu durumda kaos ve trafik kazaları da yanı sıra gelir. Trafikte yaşanan aksaklıkların ve güvenlik ihlallerinin bertaraf edilmesi amacı ile geliştirilen elektronik güvenlik cihazlarına Plaka Tanıma Sistemi adı verilir. Plaka Okuma Sistemi öncelikle 1976 senesinde trafik güvenliği için emniyet teşkilatınca kullanılmıştır. Bu sistem sayesinde sürücüler üstünde trafik kurallarının uygulatılması yönünde güçlü bir yaptırım gücü oluşturulur, trafik cezaları eksiksiz olarak kesilir. Sürücülerin ve yayaların can ile mal güvenliği korunur. Kuralları çiğneyen, hız sınırlarını aşan sürücülerin kontrolündeki araçlar kolayca tespit edilerek gerekli cezai yaptırımlara tabi tutulur. Araç Tanıma Sistemleriyle birçok yerde rast gelmek mümkündür.

 

Plaka Tanıma Sistemi Nedir?

Kırıkkale Plaka Okuma Sistemleri

Plaka Tanıma sistemi hem trafikte hem de otoparklarda yaygın olarak tercih edilen bir elektronik güvenlik unsurudur. Bu güvenlik teknolojisi sayesinde sokaklar, caddeler, otoyollar, otoparklar ve araç girişinin yapıldığı sayısız yerde can ve mal güvenliği güvence altına alınabilir. Plaka Tanıma Sistemleri ile araçlar ve yolcular kamera ile kayıt altına alınır. Plakanın üstündeki harf ve rakamlar optik karakter tanıma yöntemiyle deşifre edilir. Bireysel ve kurumsal meskenlere ilave olarak emniyet güçleri tarafından da kullanıldığı görülür. Plaka Okuma sistemleri gece ve gündüz kullanılabilir. Otopark aboneliğinde, rezidans ve site güvenliğinde, trafik kurallarının takip edilmesinde işlev gösterir. Plaka Tanıma Sistemi Fiyatı farklı bütçe limitlerinde piyasada bulunabilir.

 

Plaka Tanıma Sisteminin Kullanım Amacı Nedir?

Aynı zamanda Araç Tanıma Sistemi olarak da bilinen bu elektronik güvenlik teknolojisi esasen plakanın üstünde bulunan rakam ve harflerin okunması ile kullanılır. Ip kamera kullanılarak plakanın görüntülenmesi sağlanır. Görüntülenen plaka veri işleyiciler sayesinde araç bilgisi ile beraber veri tabanına aktarılır. Bu sistem ile otoparka giriş ve çıkış yapan araçlar takip edilir, kayıt altında tutulur. Ayrıca otopark içindeki araç akışı da düzenlenir. Trafik kurallarına uymayan otomobiller eksiksiz olarak tespit edilir. Otomobil hırsızlığı ve kayıp vakaları da çözümlenir.

Plaka Takip Sistemi otoparklarda olduğu kadar emniyet teşkilatında da yaygın olarak tercih edilmektedir. Kullanıcı dostu olan bu sistem akıllı telefona ve tablete de kurularak istenen her yerden takip edilebilir. Plaka takip sistemi otopark, tatil köyü, kampüs, otogar, liman, havalimanı, site, alışveriş merkezi gibi birçok yerde kullanıma elverişlidir.

 

Kırıkkale’de Gazi Information Teknoloji Olarak Hizmet Verdiğimiz İlçeler Nelerdir?

Gazitek Plaka Tanıma Sistemleri ile tüm araç geçişleri kontrol altında.

Kırıkkale’de hizmet vermiş olduğumuz ilçeler:

 

 

Plaka tanıma sisteminin sunmuş olduğu avantajlara siz de sahip olabilirsiniz. Bu amaçla elektronik güvenlik sistemleri piyasasında öncü olan Gazi Information Teknoloji’den destek alabilirsiniz. Firma olarak 2004 yılından beri ülkemizin her köşesine hizmet ulaştırmaktayız. Türkiye’nin neresinde olursanız olun teknik ekiplerimizden ücretsiz keşif hizmeti alarak en iyi plaka tanıma sistemine sahip olabilirsiniz.

Yorum Yap