Otopark Otomasyonu

Otopark Otomasyonu

Otopark Otomasyon Sistemleri Nedir?

 • Otopark Otomasyon Sistemleri, ihtiyaca uygun otopark bariyer sistemlerine entegre edilebilen otopark otomasyon yazılımı bileşenlerinin bütünüdür.

 • Bu yazılımlar araç giriş-çıkışlarında ücretlendirme, denetim ve raporlama yapabilen gelişmiş ücretli otopark sistemleri olarakta bilinir.

 • Otopark çözümleri ile işletmelerin maliyetlerini düşürmeleri ve kar oranlarını arttırabilmeleri için otopark otomasyonu ve ücretlendirme sistemlerini kullanmaları artık bir ihtiyaç haline gelmiştir.

 • Özellikle barkod bilet ve temassız kart uygulamalarına sahip, müşteri giriş çıkış sürelerini kaydeden, veri analizi ve maliyet hesaplaması yapabilen sistemler tüm dünyada yaygın şekilde uygulanmaktadır.

 • Otopark Sistemleri

 • Akıllı Otopark Sistemleri ile kullanılan otomasyon yazılımları, analitik maliyet ve araç trafik raporlaması, yüksek güvenlik özelliği, kaliteli ekipman, uzaktan erişim, SMS ve e-mail rezervasyon ve diğer sistemlere kolay entegre edilebilmesi gibi özellikleri sayesinde pazardaki en gelişmiş çözümleri üretmektedir. Bu yazılım ve donanım yapısı müşterin ihtiyaç ve isteğine göre diğer sistemler ile kolayca entegre olabilmektedir.

 • Geçiş kontrol sistemleri arasında yaygın kullanılan yüksek teknolojiye sahip otopark sistemleri, güçlü plaka tanıma yazılımları ile entegre olarak çalışabilmektedir. Firmamız bariyer geçiş sistemleri ile entegre size uygun otopark otomasyon sistemleri fiyatları ve özellikleri ile size kaliteli ve uygun çözümler sunacaktır. Bu nedenle geçiş kontrol sistemlerinde öncü olan firmamız, referanslarımız ve sunduğu kaliteli hizmeti ile sizleri memnun etmeyi birinci hedefi olarak görmektedir.

Otopark Otomasyon Sistemi Çeşitleri

Otopark Otomasyon Sistemleri, Yazılım Uygulamaları, bir çok ücretli otopark sistemlerinde, site ve bina otoparklarında barkod bilet vermeli ve okuyuculu, abone kart okuyuculu, plaka tanıma sistemli, radyo frekanslı ( RFID ) etiketlerle otomatik geçiş sistemi ( OGS ) ve hızlı geçiş sistemi ( HGS ) otopark otomasyon sistemleri uygulanabilmektedir.

 • Bilet Otomasyon Sistemi

  Biletli Otopark Otomasyon Sistemlerinde, müşteriler otopark girişine geldiklerinde, bilet verme makinesinin butonuna basarak barkodlu bir bilet alırlar. Bilet üzerindeki araç giriş saati, tarihi ve bilet numarası bilgileri makine tarafından otomatik olarak hazırlanmaktadır. Otomasyon Sistemi, bilet verme makinesi önüne gelen aracı sensörleri sayesinde elektronik olarak algılamaktadır. Araba algılanmadığı takdirde butona basılsa dahi bilet verilmemektedir. Müşteri tarafından alınan bilet ancak araç bariyerden geçtikten sonra içeride bulunan araç listesine eklenmektedir.

 • Kartlı Otomasyon Sistemi

  Kart Okuyuculu Otomasyon Sistemleri ile öncelikle sisteme tanımlı aboneler oluşturulur. Bu abonelere tanımlanmış kartlar, belirli bir süre için geçerlilik oluşturulur. Girişte bilet alındıktan veya abone kartı okuttuktan sonra otomatik bariyer açılır ve geçişe izin verir.

 • Otopark Sistemleri avantajları

 • Plaka Tanıma Sistemi ile Otopark Sistemi

  Plaka tanıma sistemi ücretli otoparklarda park ücretlendirme amaçlıda kullanılmaktadır. Giriş yapan araç plakası sistemde tarih ve saat bilgisi ile birlikte tutulmakta ve çıkış saatinden çıkarılarak ücret hesaplanmaktadır. Bu sistemin ayrıca hırsızlık vakaları için geliştirilmiş özelliği de mevcuttur. Bu özellik sayesinde aracı kullanan kişinin görüntüsü de araç görüntüsü ile birlikte kaydedilmektedir. Buda birçok suç açısından aydınlatıcı bir unsur olmaktadır.
  Plaka tanıma sistemi araçlara yönelik geçiş kontrol, güvenlik ve izleme imkanı sağlar. Yüksek güvenlik gerektiren otoparklar, otoyollar ile site girişleri ve kurumlara yönelik geçiş kontrol uygulamalarında başarı ile kullanılabilir. Elde edilen plaka bilgileri sistem tarafından görsel raporlar halinde düzenlenmektedir.

 • HGS, OGS VE RFID (RADYO FREKANSI) ile Otomatik Araç Tanıma ve Otopark Otomasyon Sistemi

  Araç tanıma sistemleri , radyo frekans teknolojisi kullanılarak araca iliştirilen bir elektronik etiketin elektronik olarak okunması prensibine dayanmaktadır. HGS, OGS ve RFID sistemler son derece hızlı ve güvenli okuma sağlayarak seri ve hızlı bir geçiş denetimi sağlamaktadır. Tesis girişlerinde araç yığılmalarını ve beklemeleri engellemekte ve bir güvenlik personelinin yapamayacağı kadar hızlı ve doğru tespit yaparak tesis güvenliğine katkı sağlamaktadır.

Otopark Çözümleri Avantajları

Otopark giriş sistemleri için araç giriş çıkışlarının yetkilendirilmesi, ücretlendirilmesi ve raporlaması için kullanılan güçlü ve hata payı olmayan gelişmiş yazılım ve donanım sistemlerinden oluşmaktadır. Bu sistemlerin avantajları oldukça fazla olmakla birlikte genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Teknolojik olarak sürekli güncellenen bu sistemler kısa süredeki algılama kapasitesiyle otopark giriş ve çıkışlarında uzun kuyrukların olmasını engelleyerek zamandan tasarruf edilmesini sağlar.

 • Güvenlik açısından üst düzey tedbir alındığından yabancı araçların giriş çıkışını kontrol edebilme olanağı tanır.

 • Otopark Yönetimi hangi saatte ve hangi günlerde , otoparklardaki araç mevcudunun ne olduğunu bilgisayar sisteminden net olarak raporlayabilir. Böylece park yeri optimizasyonu ve planlaması yapılabilir.

 • Trafiği hızlandırmak ve boş alan göstermek için park içerisinde yönlendirme personeli bulundurmak işletme maliyetlerini arttırmaktadır. Sistem bu maliyeti azaltacaktır.

 • izmir otopark otomasyonu, otopark otomasyonu izmir ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Otopark Sistemleri Projeleriniz için İletişime Geçin!

Teklif Alın!