Parmak İzi Geçiş Sistemleri

Parmak İzi Geçiş Sistemleri, yüksek hassasiyete sahip algoritmalar ile hızlı tanıma ve yüksek doğruluk oranı gibi özellikleriyle sektörde geniş bir  kullanım alanına sahiptir. Korunması en üst seviyede olması gereken geçişlerde kullanılabilir. Parmak izi okuyucu sistemleri, kişi gözetimi olmadan çalışanların ya da kullanıcıların belirlenen alanlarda güvenli dolaşımını sağlar.

Parmak izi kişiye özel olup benzeri olmayan bir izdir. Parmak izi başkaları tarafından kopyalanamadığı ve değiştirilemediği için diğer sistemlerden ayrılır ve geçişlerin daha güvenli olmasını sağlar. Parmak izi Sistemi  konusunda güvenilir ve kaliteli hizmet veren firmamız,  personel devam kontrol ve geçiş kontrol sistemleri ile entegre çalışan hızlı ve güvenli parmak izi okuma otomasyonları konusunda güçlü referanslara sahiptir. Parmak izi geçiş sistemleri, kişiye özel, kısa sürede cevaplama, yüksek kapasite, düşük maliyet gibi pek çok  avantaja sahip olduğundan özellikle kurumsal yerlerde kısa sürede yaygın kullanılmaya başlanmıştır. Bunların yanında dikkat edilmesi gereken şartlar da bulunmaktadır. Öncelikle projenin uygulanacağı mekanın fiziksel şartlarının elverişli olması gerekmektedir. Diğer önemli şart ise parmak izi okuyucu fiyatları ve özellikleri bakımından kaliteli, güvenilir ürün seçimi ve titiz bir montaj uygulaması gerektirmektedir.

Parmak İzi Okuyucu Sistem Çalışma Prensibi

parmak izi okuyucu fiyatları, parmak izi cihazı, parmak izi tanıma sistemi nasıl çalışır, parmak izi okuma, parmak izi okuyucu programı, parmak izi tanıma sistemi nedir, parmak izi okuyucu firmaları, parmak izi personel takip programı, Parmak izi geçiş sistemleri

Parmak izi sistemi parmakların uç bölgesindeki izleri baz alarak tanımlama yapan bir sistemdir. Biyometri alanında tanımlanmış karakteristik özelliklerden biri olan parmak izi, sizin tanıma sistemindeki şifrenizdir. Parmak izi okuma sisteminin bu kadar güvenli olmasının en önemli sebebi aynı yapının bir başka insanda olmasının mümkün olmamasıdır. İşte bu nedenle en güvenilir şifreleme ve tanıma yöntemlerinden biri olarak kabul edilen parmak izi parmak ucundaki girinti ve çıkıntıları kullanarak biometrik haritayı çıkaracaktır.

Parmak izi okuma cihazları, bu girinti ve çıkıntıların birbirine olan uzaklıklarını, parmak içi kıvrımların açılarını ve belli noktaların birbirlerine olan uzaklığını algılayarak bir şifreleme algoritması oluşturur.Parmak izi okuma cihazına kişinin parmak izi tekrar okutulduğunda daha önce tanımlanmış bu şifrelenmiş algoritma kayıtlar arasından eşleştirilir ve kişi tanımlaması gerçekleştirilir. Bu şekilde parmak izi okuma işlemi tamamlanmış olur.

Parmak İzi Geçiş Sistemlerinin Kullanıldığı Alanlar

Parmak izi okuma sistemleri özellikle iş yeri ciddiyeti, verimliliği ve güvenliği arttırmak amaçlı personel takip sistemleri ile entegre olarak kullanılmaktadır. Parmak izi okuyucu sistemleri personel takibinin en fazla yapıldığı alanlarda tercih edilmektedir. Özellikle yüksek güvenlik gerektiren özel bölgelerde yetkileri sınırlandırmak amaçlı oldukça yaygın kullanılmaktadır. Bu alanlar şöyle sıralanabilir:

 • Sanayi bölgeleri , Fabrikalar
 • Resmi Kurumlar
 • Bankalar
 • Hastaneler,
 • Arşiv odaları,
 • Özel odalar,
 • Sistem Odaları,
 • Ameliyathaneler,
 • Laboratuvarlar
 • Belirlenen kişilerin girişine izin verilen diğer amaçlı özel odalar  en çok parmak izi sistemi tercih edilen yerlerin başında gelmektedir.

Parmak İzi Okuma Sistemleri Avantajları

Parmak izi geçiş sistemleri avantajları:

 • Kişiye has olan parmak izi ile oluşturulan şifreleme algoritmaları sayesinde yüksek hassasiyetli güvenliğe sahiptir.
 • Hızlı Tanıma özelliği ile zamandan tasarrufu sağlar.
 • Yüksek doğruluk oranlarıyla güvenilir analiz ve raporlama imkanı sunar.
 • Kartlı Geçiş Sistemlerinde olduğu gibi, kart taşımaya gerek kalmaz.
 • Kurumların en büyük sorunu olan kartı unutma veya başkasının kartını kullanma gibi durumların önüne geçer.
 • Şifreli geçiş sağlanan noktalarda, şifre unutma gibi durumlar söz konusu olmaz.
 • Parmak izi kopyalanamaz, değiştirilemez ve kaybedilemez olduğundan, yüksek güvenlik sahibi bir şifreleme sistemi oluşturulur.
 • İnternet bankacılığı, ATM ve çağrı merkezlerinde kimlik tanıma rahatlığı sunar.
 • Personel tanıma, hastanelerde hasta takibi, polis – emniyet uygulamaları, kurumsal ağların güvenliği, masa üstü, diz üstü bilgisayarların korunması ve ev, ofis ve binalara kolay ve yüksek güvenlikli erişim sağlamaktadır.

Maksimum güvenlik ve tedbir için siz de firmamızla iletişime geçerek ihtiyacınıza en uygun parmak izi okuyucu fiyatları ve özelliklerine sahip Parmak İzi Geçiş Sistemleri hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.  Ayrıntılı bilgi almak ve ücretsiz keşif talebiniz ile ilgili firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Firmamız Parmak izi okuma sistemleri konusunda size danışmanlık ve hizmet vermekten onur duyacaktır.