Personel Devam Kontrol Sistemleri

Geçmişten günümüze kadar çok personele sahip kurumlar, personellerinin çalışma saatlerini, gelmediği ve izinli günlerini, gün içinde kaç saat çalıştığını, personelin belirttiği saat ve imza ile takip etmekteydi. Bir başka uygulama ise bir kişinin kontrolünde personel giriş çıkış saatlerinin takip edilmesi sonucu aylık iş yükünün toplamdaki saati alınarak maaşların hesaplanmasıydı. Gelişen teknoloji ile birlikte manuel olarak yapılan bu işlemlere, yazılım çözümleri üretilerek kurumlara ve işletmelere oldukça kolaylıklar sunulmuştur.

Personel Devam Kontrol Sistemi ( PDKS ) ; fabrikalarda, firmalarda, şirketlerde ve ofislerde çalışma politikalarına göre personelin fazla mesai, eksik çalışma, normal mesai gibi puantaj hesaplamasını yapılmasını sağlayan personel takip sistemi yazılım çözümlerinin tümüdür.

Personel Takip Sistemi Modelleri Nelerdir?

Personel Geçiş Sistemleri ile entegre çalışan personel takip sistemi otomasyonu kullanım şekline göre çeşitlendirilebilir:

Kullanım şekillerine göre sıralanan geçiş kontrol sistemleri kullanılarak belirli yerlere yerleştirilen okuyucu aracılığıyla personel giriş çıkış saatleri dijital ortama kaydedilir. Böylece personel takip sistemi otomasyonu bu verileri unutmaya ve hataya yer vermeden hesaplar ve kayıt eder. En önemli husus, parmak izi ve yüz insanları birbirinden ayıran en önemli özelliktir. Personel devam kontrol sistemi ( PDKS ) sadece kartlı veya şifreli değildir, günümüzde biyometrik sistemlerde kullanılmaktadır.

personel-takip-sistemi-modeller

Personel Geçiş Sistemleri Kullanım Alanları

Personel geçiş sistemleri kurumların güvenliğini korumak ve maksimum önlem almak açısından son derece önemlidir.  PDKS sistemleri her işletme için uygun tasarlanmış bir yazılımdan ibarettir. Bu sistemler küçük büyük her işletme sahibi tarafından kendi ekonomisi için zahmetsiz, güvenilir olması sebebi ile tercih edilmektedir. Sayılı kişi ile çalışanların tercih oranı az olsa dahi özellikle çok kişili personel çalıştıran;

 • Fabrika,
 • Hastane
 • Üniversite
 • Kurum, kuruluşlar çokça tercih etmektedir.

Personel Takip Sistemi eksik ve yanlış hesaplamaların önüne geçer. Gerçek bilgiler ile hak edilen maaş bordro hesaplaması yapar. Personel hak ettiği ödemeyi eksiksiz alma imkanına sahip olur. İşveren için de yanlış hesaplamadan kaynaklanacak para kayıplarının önüne geçilmiş olarak doğru çalışma ortamı sağlanmış olacaktır.

Personel Geçiş Sistemleri içerisinde günümüzde en çok kullanılan sistemlerin kartlı geçiş sistemleri, şifreli geçiş sistemleri ve parmak izi geçiş sistemi olarak bilinmektedir. Kullanım yeri (hastane, okul, kurumsal şirket) ve kurumun büyüklüğü (personel sayısı) gibi kriterlere göre geçiş sistemi tercihiniz değişebilir.

Siz de sektörün lider geçiş sistemlerini elinde bulunduran markalarla işbirliği yapmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

PDKS yazılımları özellikle puantaj hazırlamak için oldukça önemlidir. Ayrıca büyük kurumsal şirketler kart tanımlamalarına çalışanın departmanını, servis bilgilerini, yıllık çalışma tablosunu ve puantaj tiplerini de işler. Böylece çalışanın tüm çalışma saatleri ve şirket içi hareketleri daha detaylı bir şekilde raporlanmış olur.

PDKS Avantajları

 • PDKS sistemleri işletmeler de insan kaynakları departmanının iş yükünü hafifletmeyi ve olası insan hatalarını en azamiye indirgemeyi sağlar.
 • Çalışanların haklarının daha kolay, daha dikkatli, eksiksiz verilmesi için sistemli bir çalışma prensibi içinde hesaplanmasını sağlar.
 • Personelin doğru ve eksiksiz bir şekilde belirlenmiş giriş çıkış saatleri ile hesaplanan çalışma saatlerine göre maaşı belirlenir.
 • Personel Devam Kontrol Sistemi yazılım olarak okuyucu cihazlara kart yardımı ile saat, tarih ve dakika kaydeder.
 • Yazılım veri tabanına kaydedilen bilgilerle elde edilen veriler ile bordro yazılımı, maaşları belirlemek için amaçlanan tüm sistemli çalışma prensibini oluşturulabilir.
 • Doğru, kontrollü bir hesaplama ve personelin kart okutması, unutmaması ile de düzgün çalışma ortamı sağlanır.
 • Kolay ve hızlı bir şekilde geçişleri kayıt altına alır.
 • Yüksek hassasiyetle ve hızlı bir şekilde kullanıcı tanılaması yapar.
 • Yetkilendirme yapılarak sadece önceden belirli kişilerin belirli alanlara girebilmesine olanak tanır.

2004 yılından beri bilişim sektöründeki deneyim ve tecrübesi ile Gazi Information Teknoloji San. Tic. A.Ş tüm müşterilerine Personel Devam Kontrol Sistemi konusunda uzman teknik kadrosuyla profesyonel alt yapı kurulumu ve bakım hizmetleri vermektedir.  Personel Takip Sistemi fiyatları , ürünlerin bileşenlerinin kalitesiyle doğru orantılıdır. PDKS bileşenleri; donanım ve yazılım ürünleri olarak firmamız tarafından alanında güvenilirliği ve kalitesi kanıtlanmış tedarikçi firmalardan temin etmektedir. Personel Takip Sistemi fiyatları ve özellikleri bakımından itimat edebileceğiniz firmamız, Personel Takip Sistemi Montajı konusunda da titizlikle çalışmaktadır.  Personel Geçiş Sistemleri ve diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve ihtiyacınıza en uygun hizmetimizi öğrenmek için Ücretsiz Keşif avantajımızdan yararlanabilirsiniz.