Hizmetler +
Elektronik Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri
Termal Kamera Sistemleri
AHD Kamera Sistemleri
IP Kamera Sistemleri
Güvenlik Alarm Sistemleri
Hırsız Alarm Sistemleri
Yangın Alarm Sistemleri
Görüntülü Diafon Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Personel Takip Sistemleri
Kartlı Geçiş Sistemleri
Şifreli Geçiş Sistemleri
Parmak İzli Geçiş Sistemleri
Yüz Tanımalı Geçiş Sistemleri
Turnike Geçiş Sistemleri
Bariyer Geçiş Sistemleri
Otopark Otomasyon Sistemleri
Otel Kapı Kilit Sistemleri
Network Sistemleri
Fiber Optik Sistemleri
Fiber Optik Sonlandırma
Fiber Optik OTDR Ölçüm
Yapısal Kablolama
Kablosuz Network Sistemleri
Seslendirme ve Anons Sistemleri
Solar Güneş Enerji Sistemleri
Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri
Şehir İzleme Sistemleri
TEDES
Plaka Okuma Sistemleri
Akıllı Ev Sistemleri
< Tüm Hizmetlerimiz >

Solar Güneş Enerji Sistemi

NEDİR?

Kısıtlı imkanlar ve kaynaklar, gelişen teknolojinin de etkisi ile birlikte daha verimli olarak kullanılması mümkün olmaktadır. Özellikle son zamanlarda alternatif enerji kaynaklarının tercih edildiği Solar Güneş Enerji Sistemi, evlerde ve farklı mekanlarda elektrik üretimini sağlamak amacıyla sıklıkla kullanılmaktadır.

Bu sistemler üzerinde yer alan paneller vasıtası ile zehirli bir atık üretmeden çevre dostu ve sağlığa zarar vermeden en verimli elektrik üretimi yapmaktadır.

Solar Enerji Sistemlerinde, güneş panellerine uygun ölçülerde bataryalar kullanılarak bu şekilde elektrik enerjisinin depolanmasına olanak sağlanmaktadır, bu doğrultuda güneş enerjisi depolanarak güneş olmayan zamanlarda da kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Solar Güneş Enerji Panelleri için kullanılacak alanda ihtiyaca göre üretilecek enerji hesaplanır ve buna bağlı olarak enerji üreten güneş panelleri çeşitleri; büyüklüğü ve adetleri belirlenerek uygun yerlere montajı yapılmaktadır.

Güneş Enerji Sistemleri Bataryalarının işlevini uzun süreli yapması içinde şarj kontrol cihazı yerleştirilmektedir ve bu sayede enerji daha verimli depolanarak dışarıdan hiçbir enerji gerektirmeden kullanılabilmektedir.

Depolanan elektrik enerjisini evin içinde ev aletlerinde rahatlıkla kullanıma uygun hale getirmek amacı ile inverter yani dönüştürücü kullanılmaktadır.

Depolanarak elde edilen elektrik enerjisi, invertar bilinen bir diğer adı olan dönüştürücü ile evin içindeki ev aletlerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Solar Güneş Enerji Sistemleri başta ısı enerjisi ile su elde etme olmak üzere elektrik üretmek amacı ile de kullanılmaktadır. Firmamızın elektrik üretimi noktasında müşterilerin ihtiyaçlarına destek vermektedir.

Özellikle çevreye verdiği değer ile firmamız bu alternatif enerji kaynağından yararlanmak isteyen müşterilerine uygun Güneş Paneli Fiyatları avantajı ile son teknoloji ve üstün kalite Güneş Paneli Sistemleri hizmeti sunmaktadır.

 

Firmamız Solar Enerji Sistemleri konusunda uzman ekibi ve güçlü teknik kapasitesi ile tüm projelerinizde sizlere destek vermektedir. Güneş Sistemleri alanında rakiplerinin aksine son teknoloji ve çevre dostu ürünler sunmaktadır. Güneş Paneli Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve Ücretsiz Keşif Avantajından yararlanmak için formumuzu doldurabilirsiniz. Sizinle iletişime geçelim.

 

Solar Güneş Enerji Sistemleri

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Alternatif enerji üretme kaynaklarından biri olan, üzerinde bulunan güneş panelleri sayesinde güneş ışınlarını ısı ve elektrik enerjisine dönüştürebilen Solar Güneş Enerji Sistemi özellikle sıcak suyun kolaylıkla su tesisatına verilmesi için kullanılmaktadır.

Öncelikle panellerin içerisinde yer alan koyu renkli materyaller güneş enerjisini emer ve bu toplanan enerji güneş panelleri yardımı ile ısı enerjisine dönüştürülmektedir.

Dönüşen ısı enerjisi ise depoda yer alan suyun ısıtılması için kullanılmaktadır. Depoda bulunan su her daim sıcak olarak muhafaza edilebilmektedir. Ayrıca hem elektrik hem de ısı enerjisi elde etmek için kullanılan Güneş Paneli Sistemi aynı mantıkla çalışmakla birlikte sadece ortaya çıkan enerji değişiklik göstermektedir.

Dönüşen ısı enerjisi depoda yer alan suyun ısıtılması için kullanılmaktadır. Depoda bulunan su her daim sıcak olarak muhafaza edilebilir ve hem elektrik hem de ısı enerjisi elde etmek için kullanılan Güneş Enerji Sistemleri aynı mantıkla çalışmakla birlikte sadece ortaya çıkan enerji değişiklik göstermektedir.

 

AVANTAJLARI

Solar Güneş Sistemleri en başta çevre olmak üzere  ekonomik ve kullanışlı olması bakımından birçok fayda sağlamaktadır. Bir diğer avantajları ise; 

Yorum Yap