Solar Güneş Enerji Sistemleri

Gelişen teknoloji ile birlikte kısıtlı imkânlar ile verimli işler yapabilmek mümkün olmaktadır. Özellikle son zamanlarda alternatif enerji kaynaklarının tercih edildiği Solar Güneş Enerji Sistemleri, evlerde ve farklı mekanlarda sıcak su üretimini sağlamak amacıyla sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sistemler üzerinde yer alan paneller vasıtasıyla zehirli bir atık üretmeden çevre dostu ve sağlığa zararı olmadan elektrik üretimi yapan sistemlerdir. Bu sistemlerin avantajları:

 • Solar Enerji Sistemleri güneşten aldığı ısı enerjisini elektrik enerjisine dönüştürerek ekonomik elektrik kullanma avantajı sunar.
 • Enerji üreten güneş panelleri sayesinde hem ücretsiz elektrik kullanımı hem de sıcak su kullanımı sağlanabilir.
 • Güneş Panelleri kullanılarak güneş enerjisinin elektrik enerjisine dönüştürülmesi sağlanır. Bu şekilde enerji üreten güneş panelleri hem elektrik hem ısı konusunda çok büyük katkı sağlamaktadır.
 • Kullanılacak alanda ihtiyaca göre üretilecek enerji hesaplanır ve buna bağlı olarak enerji üreten güneş panelleri çeşitleri; büyüklüğü ve adetleri belirlenerek uygun yerlere montajı yapılır.
 • Solar Enerji Sistemleri, Güneş enerjisini depolayarak güneş olmadığı zamanlarda kullanıma sunmak için güneş panelleri için uygun ebatlarda bataryalar kullanır ve bu şekilde elektrik enerjisi depolanmış olur.
 • Güneş Enerji Sistemleri Bataryalarının işlevini uzun süreli yapması içinde şarj kontrol cihazı yerleştirilir. Bu sayede enerji daha verimli depolanır ve dışarıdan hiçbir enerji gerektirmez.
 • Depolanan elektrik enerjisini evin içinde ev aletlerinde rahatlıkla kullanıma uygun hale getirmek amacı ile inverter yani dönüştürücü kullanılmaktadır.

Solar Enerji Sistemleri Avantajları

gunes-panelleri

Başta çevreye olmak üzere, ekonomik açıdan ve kullanışlı olma bakımından bireylere birçok fayda sağlayan Solar Güneş Enerji Sistemleri:

 • Kurulu olduğu bir evde harcanabilecek ölçüde gerekli elektriği üretebilir.

 • Kullanım için depolayabilir.
 • İhtiyaç halinde kullanımı sağlayabilir.
 • Kullanıcılara çok daha az fatura ödeme imkânı sunar.
 • Güneş Enerji Sistemleri elektrik dostu olduğu gibi aynı zamanda çevre dostudur.
 • Zararlı bir atığı ya da insan sağlığına zarar verecek hiçbir yan etkeni yoktur.
 • Evin tüm ihtiyaç duyacağı elektrik depolandığından elektrik kesintilerinde rahatlıkla elektrik kullanımını sağlar.
 • Zahmetsiz ve sürekli bakım gerektiren bir sistem olmaması nedeniyle ekonomiktir.
 • Aynı zamanda oldukça kullanışlı olmakla birlikte kurulumdan sonra herhangi bir ayara ihtiyaç duymamaktadır.

Solar Güneş Enerji Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

Solar Enerji Sistemleri birden fazla çeşidi mevcut olmakla birlikte kullanım alanına ve ihtiyaca göre farklı boyutta ve işlevde üretilebilmektedir. Bu çeşitlilik kullanım amaçlarında değişiklik sağlar ve farklı konforlar sunar. Üç farklı panel kullanılarak her birinde çeşitli sistem oluşturur:

 • Monokristal solar yani güneş enerjisi: Çok verimli olan bu panel güneş enerjisi saf silikonlarla kristal üzerinde toplanmasını sağlar. Birbirine bağlanan bu paneller çok verimli bir enerji üretimini gerçekleştirir.
 • Polikristal solar paneli: Enerji kristal blok üzerinde toplanması sağlanır. Çok elektrik gerektirmeyen, küçük yapılar için uygun bir elektrik sistemidir.
 • Amorf güneş paneli: Gerçek kristal kullanılmaz cam ya da metal üzerleri silikon ile kaplanarak burada güneş enerjisi toplanarak verim alınır. Özellikle çatılara kaplama şeklinde uygulanan bir sistemdir.

Solar Güneş Enerji Sistemleri Çalışma Prensibisolar-enerji-sistemleri

Alternatif enerji üretme kaynaklarından biri olan, üzerinde bulunan güneş panelleri sayesinde güneş ışınlarını ısı ve elektrik enerjisine dönüştürebilen Solar Güneş Enerji Sistemleri özellikle sıcak suyun kolaylıkla su tesisatına verilmesi için kullanılmaktadır. Öncelikle panellerin içerisinde yer alan koyu renkli materyaller güneş enerjisini emer ve bu toplanan enerji güneş panelleri yardımı ile ısı enerjisine dönüştürülür. Dönüşen ısı enerjisi ise depoda yer alan suyun ısıtılması için kullanılır. Depoda bulunan su her daim sıcak olarak muhafaza edilebilir. Ayrıca hem elektrik hem de ısı enerjisi elde etmek için kullanılan güneş enerji sistemleri aynı mantıkla çalışmakla birlikte sadece ortaya çıkan enerji değişiklik göstermektedir.

Solar Güneş Enerji Sistemleri Hizmeti

Başta ısı enerjisi ile sıcak su elde etme olmak üzere elektrik üretmek amacı ile de kullanılan Solar Güneş Enerji Sistemleri firmamız tarafından iki farklı modeli dahil olmak üzere üretilmekte olup müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda farklı ekipmanlar ile desteklenebilmektedir. Özellikle çevreye verdiği değer ile firmamız bu alternatif enerji kaynağından yararlanmak isteyen müşterilerine uygun fiyat avantajı ile son teknoloji, üstün kalite güneş paneli sistemlerini üretmektedir.

Ayrıca firmamız Gazi Information Teknoloji San. Tic.  A.Ş olarak Solar Enerji Sistemleri konusunda uzman ekibi ve güçlü teknik kapasitesi ile tüm projelerinizde sizlere destek vermektedir. Firmamız güneş sistemleri alanında rakiplerinin aksine son teknoloji ve çevre dostu ürünler sunmaktadır. Ücretsiz Keşif Avantajından yararlanmak için formumuzu doldurun. Sizinle iletişime geçelim.