Hizmetler +
Elektronik Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri
Termal Kamera Sistemleri
AHD Kamera Sistemleri
IP Kamera Sistemleri
Güvenlik Alarm Sistemleri
Hırsız Alarm Sistemleri
Yangın Alarm Sistemleri
Görüntülü Diafon Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Personel Takip Sistemleri
Kartlı Geçiş Sistemleri
Şifreli Geçiş Sistemleri
Parmak İzli Geçiş Sistemleri
Yüz Tanımalı Geçiş Sistemleri
Turnike Geçiş Sistemleri
Bariyer Geçiş Sistemleri
Otopark Otomasyon Sistemleri
Otel Kapı Kilit Sistemleri
Network Sistemleri
Fiber Optik Sistemleri
Fiber Optik Sonlandırma
Fiber Optik OTDR Ölçüm
Yapısal Kablolama
Kablosuz Network Sistemleri
Seslendirme ve Anons Sistemleri
Solar Güneş Enerji Sistemleri
Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri
Şehir İzleme Sistemleri
TEDES
Plaka Okuma Sistemleri
Akıllı Ev Sistemleri
< Tüm Hizmetlerimiz >
Türkiye'nin 81 İlinde Teknik Servis Ekibimiz Bulunmaktadır.

Trafik Elektronik Denetleme Sistemleri

NEDİR?

Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES), kara yollarının can ve mal güvenliğinin sağlanması ve düzenli bir şekilde kontrol altına alınması amacını yerine getirmektedir. Elektronik Radar Sistemi ile düzenli ve güvenli trafik akışı temin etmek amaçlı kurulmuş olmaktadır.

Trafik Elektronik Denetleme Sistemi;

Bu şekilde daha birçok konuda da trafiğin akışını sağlayıp ve güvenliğini korumaya katkı sağlayan TEDES toplumda zaman ve mal kayıplarının önüne geçerek güvenli ve huzurlu bir hayat sunarak, yaşam kalitesini arttırmaya olanak sunmaktadır.

 TEDES kural ihlallerinin izlenmesi ve kaydedilmesi sistemiyle idari para cezaları tutanağına dönüştürülmesi esas alınarak oluşturulmuş bir sistem olmaktadır.

Anlık hız noktalarına yerleştirilen TEDES kameraları ile araçların hız sınırlarının kontrol edilmesini sağlamaktadır. Tüm bunların bilincinde olup, Gazi Information Teknoloji San. Ve Tic. A.Ş olarak her türlü TEDES projelerini sizlerin ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde kaliteli hizmet ve ürün prensibinden taviz vermeden sunmaktayız. Daha detaylı bilgi ve Ücretsiz Keşif Avantajımızdan faydalanmak için bizimle İletişime geçebilirsiniz.

 

Trafik Elektronik Denetleme Sistemleri

NASIL ÇALIŞIR?

Plaka Okuma Sisteminin plaka ve araç fotoğraflarını çekerek giriş çıkış zamanlarını tarihiyle birlikte kaydetmesi araçların anlık olarak hızlarını tespit etmesine olanak sağlamaktadır. Bu kayıt işleminde aynı anda araç sorgusu da yapılmaktadır. Yapılan araç sorgusunda sorgulanan araç hız limitini aştı ise cezai işlem başlatılarak bildirim yapılması gerekmektedir. İhlali gerçekleştiren aracın bilgi ve görüntüleri ceza makbuzu ile araç sahibine posta yolu ile gönderilmektedir. Bu sistem oldukça teknolojik ve hızlı bir sistem olarak kabul görmektedir.

Sistemin takibi yine sistem tarafından yapılmaktadır. Manuel şekilde yaptırım uygulanmadan delilli ve ispatlı kural ihlallerinin bildirilmesi ve cezai işlem başlatılması sağlanmaktadır. Sürücüler cezalarını EDS Ceza Sorgulama üzerinden kontrol edebilmektedir.

TEDES Kameraları ile sadece hız limiti aşımları tespit etmemektedir aynı zamanda çalıntı araç tespiti, kayıp ve kaçak araç tespitleri de yapılabilmektedir.

EDS Ceza Sorgulama sistemi üzerinden öncesindeki kural ihlallerine bakılabilmesine de olanak sağlamaktadır. Böylece emniyet güçleri için oldukça profesyonel şekilde doğru bilgiler sağlamaktadır.

Trafik Elektronik Denetleme Sistemi amaç ceza yazmak değildir ve bu sistemin caydırıcı unsurunu kullanarak kişilerin can ve mal kayıpları yaşamasını önlemektir.  Özellikle trafiğin yoğun ve tehlikeli olduğu bölgelerde bu sistemin kullanılması ile trafik yoğunluğu daha sakin şekilde yürütülmektedir. Elektronik Radar Sistemi ile hız ile ilgili kazaların engellenmesi ya da en aza düşürülmesi sağlanmaktadır.

Güvenlik güçlerinin görev ve iş yükünü hafifleten bu sistem sayesinde maddi ve manevi can ve mal kayıpları önlenmiş olmaktadır. Bu sistem KGYS (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) oluşturan sistemlerin araç ve yaya trafiğini düzene koyan önemli bir bölümü olmaktadır.

TEDES; Akıllı Kavşak Sistemleri, Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi, Hız İhlal Tespit Sistemleri, Plaka Okuma Sistemi gibi birçok sistem ile entegreli çalışmaktadır. Tüm bu sistemlerden aldığı verileri bir bütünlük içerisinde işleyip analiz ederek hiç bir müdahaleye gerek kalmadan çözümler geliştiren bir sistem olmaktadır.

 

AVANTAJLARI

Yorum Yap