Yüz Tanıma Sistemleri

Personel Devam Kontrol Sistemlerinde ,  yüz tanıma sistemleri oldukça tercih edilen bir geçiş kontrol sistemleri modelidir .  Yüz tanıma sistemleri geçiş modeli birçok nedenle öncelikli tercih sebebidir.  İlk olarak, yüz tanıma teknolojisi ile kişiye özel yüz hatlarını tanımlayarak bir şifreleme algoritması oluşturulur. Böylelikle bu şifreler hiçbir şekilde taklit edilemez veya kopyalanamaz.  Yüz tanıma personel takip sistemleri ile kişilerin tanımlanıp, geçişine onay verilme süresi bir saniyenin altındadır. Bu avantajlar sebebiyle yüz tanıma cihazı entegre edilmiş geçiş sistemleri yüksek güvenlik ihtiyacı bulunan kurum ve kuruluşlarda yaygın kullanılır.  Uygulanacak alana ve ihtiyaca en uygun yüz tanıma sistemi fiyatları ve özellikleri belirlenmelidir. Bu sayede kurulum sonrası hata payı en aza indirgenmiş olur.

Yüz Tanıma Personel Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Yüz Tanıma Personel Takip Sistemi , yüze ait karakteristik özelliklerin analizi yapılarak, bu analize göre verilerin kişiye özel bir şifreleme yöntemi ile  veri tabanına kaydedilmesi ve kimlik tanımlaması sırasında gerekli karşılaştırmanın yapılıp geçiş onayı verilmesini sağlayan bir sistemdir.

Yüz tanıma sistemleri,  biyometrik tanıma sistemleriyle aynı mantıkta çalışmaktadır. Yüz tanıma teknolojisi temelinde insan yüzünün tıpkı parmak izinde olduğu gibi benzersiz bir yaratılışa sahip olması yatmaktadır. Her insanın bir karakteristik bir yüz yapısı vardır. Yüzün simetrisi olan,  alın, burun ( yani T bölgesi ) ve çene olmak üzere 3 ana bölgeden oluşur. Bu hatların matematiksel oranı insanın doğumundan ölümüne kadar her anında aynıdır. Yüz tanıma cihazı ile elde edilen verilerin bilgisayar ortamında 3 boyutlu olarak fotoğraflanması ve bu verinin güvenlik algoritmaları ile şifrelenerek yapılan eşleştirme ile yüz tanıma işlemi gerçekleştirilmiş olur. Yüz tanıma teknolojisi ile yapılan bu biyometrik eşleştirme sonucu karakteristik yüz yapısına ait veriler , daha önce kaydedilmiş veri tabanındaki diğer yüzlere ait verilerle karşılaştırılır. Veriler arasında eşleşme olması durumunda kişiye geçiş yetkisi verilir.

Yüz Tanıma Teknolojisi Kullanım Alanları

Yüz Tanıma Sistemi Fiyatları

Teknolojinin gelişmesiyle yüz tanıma sistemlerinin kullanım alanları artmıştır. Yüksek güvenlik ve hızlı geçiş gerektiren yerlerde tercih edilme oranı çok yüksektir. Kullanım alanları olarak ;

 • Firmalar
 • Fabrikalar
 • İş Hanları
 • Depolar
 • Plaza ve Oteller
 • Yüksek güvenlikli Kamu kurumları
 • Özel kurumlar

Yüz tanıma cihazı diğer sistemlere entegre edilerek çok çeşitli alanlarda kullanıma sunulabilir. Bu sistemlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Personel Devam Kontrol Sistemleri 

İş yerinizde çalışan personellerin giriş çıkış saatlerinin kontrol altına alınması ve buna bağlı olarak puantaj hesaplamalarının yapılması sağlanabilir. Yüz tanıma sistemleri ile elde edilen geçiş kontrol verileri yüksek doğruluk oranlarına sahip olduğundan hata payı olmadan işçilik ücretlerinin belirlenmesinde kullanılır.

Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri , turnike geçiş kontrol , bariyer geçiş kontrol  sistemlerine entegre çalışarak yetkili kişilerin geçişini sağlamada kullanılır.

Yüz Tanıma Sistemi Avantajları

 • Kurumlarda maliyeti azaltır , performansı etkili bir biçimde arttırır.
 • Biyometrik bilgiler başka kişiye transfer edilemez ve kopyalanamaz olduğundan yüksek güvenlikli geçiş kontrolü sağlamaktadır.
 • Kart, şifre kaybetme yoktur, sadece sizin olmanız yeterlidir.
 • Kolay bir kullanıma sahiptir, uzmanlık gerektirmez.
 • Herkese uygulanabilir.
 • Sisteme katılım oldukça kolay ve verimlidir.
 • İhtiyaca göre kolayca özelleştirilebilir.

Yüz Tanıma cihazı ile geçiş sistemlerinin entegre çalıştığı yüz tanıma sistemleri günümüzde birçok kurum tarafından artık yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Gazi İnformation Teknoloji San. ve Tic. A.Ş. size en uygun ve kaliteli yüz tanıma sistemi fiyatları ve özellikli ürünleri içeren çözümler sunacaktır. Bu nedenle yüz tanıma teknolojisiyle entegre çalışabilen sistemlerde hızla ilerleyen firmamız, referans çalışmaları ve sunduğu kaliteli hizmeti ile sizleri memnun etmeyi birinci hedefi olarak görmektedir.